fbpx

Viadrus nabízí radiátory v retro designu0

radiátor v retro designuLitinová topidla jsou jedním z nejoblíbenějších systémů vytápění v České republice, a to především díky svojí spolehlivosti a dlouhé životnosti. Nová řada radiátorů Dafne od výrobce Viadrus přichází nyní se „secesním“ retrodesignem.

Kvalitní litinové radiátory jsou alternativou k levným plechovým výrobkům, které se používají hlavně kvůli nižší ceně. Oproti nim však litinové provedení nabídne mnohem lepší vlastnosti z pohledu používání, údržby i trvanlivosti. „Výrobek z litiny má mnohem větší odolnost vůči vlhku. Uživatelé se nemusí bát, že by radiátor začal rezivět, což bývá problémem právě u plechových radiátorů“ přiblížila některé z výhod Lucie Baránková z Viadrusu.

Reklama

Další podstatnou výhodou litinového provedení je lepší akumulační schopnost, takže se při vytápění domu nespotřebuje tak velké množství energie. Navíc je litinové radiátory téměř nemožné ho poškodit, protože je materiál velmi odolný a stálý.

Dafne v retro provedení

Radiátory z řady Dafne mají bohatý reliéfní dekor na jednotlivých článcích, jejich povrchová úprava může být vyvedena v širokém portfoliu barev. Díky snadnému sestavení, jak je u těchto radiátorů běžné, není problém variabilně měnit výši výkonu přidáním či odebráním jednotlivých článků.

Výhodou litinových radiátorů je také to, že se dají připojit na jakoukoliv připojovací ocelovou trubku. Jsou kompatibilní také s kondenzačními kotli a je možné je používat jak se samotížným, tak s nuceným oběhem otopné vody. Životnost zařízení je padesát až šedesát let, takže bez problémů vydrží sloužit i po několik generací. Tomu také odpovídá délka záruky 20 let na soupravy sestavené přímo ve výrobě.

Zdroj a foto: Viadrus

Autor: Redakce Nazeleno.cz