fbpx

VESPER HOMES staví dřevostavbu pro olympionika Magála0

Držitel bronzové olympijské medaile Jiří Magál bude bydlet v dřevostavbě. Dřevěný dům pro něho staví společnost VESPER HOMES, certifikovaný partner NOVATOP. Proč se Magál rozhodl pro dřevostavbu? Přečtěte si v exklusivním rozhovoru!

My, jako VESPER HOMES, stavíme dům pro olympijského bronzového medailistu mužské štafety v běhu na lyžích z Vancouveru 2010 – Jiřího Magála.  Máme nesmírnou radost z toho, že sdílí naši filozofii a filosofii domů stavěných skutečně ze dřeva. Sám totiž dobře ví kolik úsilí, píle a odříkání takový poctivý úspěch stojí. Děkujeme za důvěru a děkujeme za ten nádherný pocit při medailovém ceremoniálu, kdy většina z nás zase po čase neskrývala radost a slzy.

„Olympijská bronzová pro dřevostavbu od VESPER HOMES!“

Naše vášeň je stavět skutečně ze dřeva. Existujeme už 11 let a všechny nás spojuje společná vášeň: nadšení pro dřevo. Chceme o vás pečovat s využitím našich zkušeností, ale především neobyčejnými návrhy, promyšlenými až do nejmenšího detailu. Vaše přání jsou naším inovačním motorem, proto se můžete spolehnout, že budou splněny k vaší plné spokojenosti.

A proč stavíme domy ze dřeva? Právě dřevostavby jsou prokazatelně nejvhodnější ekologickou a ekonomickou variantou výstavby energeticky úsporných staveb. Jednoznačně mají co nabídnout všem generacím. Každý dům postavený na bázi dřeva, je už před tím, než začne sloužit svému účelu, energeticky úspornou stavbou šetrnou k životnímu prostředí. Na výrobě suroviny se totiž podílela výhradně příroda a slunce.

Nejen tyto argumenty, ale mnoho dalších postřehů hovořící pro dřevostavby přesvědčili manželé Magálovi pro stavbu skutečně ze dřeva. Vzájemné poznání nás jako výrobce a dodavatele takových staveb přivedlo ke vzniku nové edice inspirované právě poznatky těchto dvou mladých lidí. Edice s pracovním názvem „Olympik-Pro“. Oslovit by měla především všechny aktivní klienty, bez generačního omezení. Kteří se chtějí radovat z příjemného bydlení a ve svém domě spatřují skutečnou hodnotu pro celou rodinu.


JIří Magál si vybral k bydlení dřevostavbu. V rozhovoru vysvětluje proč

Rozhovor s Jiřím Magálem o dřevostavbách

  • Co se ti honilo hlavou při rozhodnutí stavět a z čeho?

Poprvé jsem se začal významně přemýšlet o dřevostavbě po návštěvě stavebního veletrhu. Do té doby jsem byl zastáncem pouze zděné stavby a jen jsem přemýšlel nad volbou materiálu. Můj názor se ovšem změnil poté, co jsem absolvoval prohlídku vzorového domu jedné z mnoha firem. Zjistil jsem, jak jsou tyto domy prostorné oproti jejich zděným protějškům a to nejen s ohledem na zastavěnou plochu.

Srovnával jsem samozřejmě i ceny. U vybraných typových domů byly ceny v podstatě stejné jak pro zděnou stavbu, tak i dřevostavbu. Jedinou překážkou na začátku byl fakt, že dřevostavbu nejde stavět svépomocí. Jenomže po rozboru informací, které jsem nasbíral, mi bylo jasné, že stejně dům sám s pomocí zedníků nepostavím. Navíc se u toho dost sedřete a na nic jiného vám nezůstane čas. Dokonce jsem navštívil nezávislou odbornou poradnu. Nechal jsem si zodpovědět pro a proti, zděný dům versus dřevostavba. Dřevostavba vyhrála! Pak už to bylo jenom o výběru konkrétního typu domu.

Pokud mám shrnout alespoň pár bodů, které potvrdili moje rozhodnutí pro dřevostavby. V první řadě je to pocit z prostředí, který na vás působí uvnitř dřevostavby. Daleko příjemnější klima než ve zděných domech. Samozřejmě nelze opomenout elegantní řešení úspory energií a samotné energetické náročnosti domu. Tady dřevo vychází jednoznačně lépe. Dřevo na vás působí daleko tepleji než zděná zeď, i když ta má lepší akumulační schopnosti. Zase oproti tomu dřevostavbu vytopíte mnohem rychleji. Rychlost výstavby, i když v mém případě tento faktor zase tak podstatnou roli nehraje, ale je příjemné zkrátit si dobu starostí se stavbou na minimum. Jednoznačně pro hovoří i fakt čisté stavby a to i do budoucna. Rekonstrukce a případné vnitřní úpravy, vše jde bez prachu z cihel. Nakonec taky dokonalá bezodpadová technologie a vysoký stupeň recyklovatelnosti.


Vizualizace dřevostavby

  • Proč si se rozhodl pro dřevostavbu?

Pro dřevostavbu jsem se rozhodl proto, že ze všech možných variant pro a proti jednoznačně vyhrála, a to skoro na 90 %. Nesmysly typu, že vám dům odnese vítr, jsem ani nepočítal. Naše zeměpisná šířka není rájem hurikánů. Dokonce bych řekl, že spíš nám hrozí zemětřesení, tady ovšem technologicky dřevostavba vítězí.

  • Jaký máš pocit – konstrukce z masivního dřeva?

Slovo masivní už samo o sobě naznačuje, že je něco bytelné nerozbitné. Samozřejmě z počátku jsem byl jednoznačně proti dřevostavbě a trval jsem jen na zděném domu. Měl jsem špatný pocit ze soudržnosti dřevěného domu. Moje myšlení se ale změnilo po návštěvě stavebního veletrhu, kde jsem poznal, jak taková dřevostavba vypadá a kde máte možnost si prohlídnout a osahat konstrukční systém. Navíc spoustu času trávím bydlení v takových to stavbách a rozhodně nemám pocit, že vám to spadne na hlavu.

  • Jak na tebe působí dřevo jako základní stavební prvek?

Dřevo je pro mě přirozený a hlavně přírodní materiál. Hodně času trávím v lese, tam se cítím lépe než někde uprostřed sídliště. Už jenom ten pocit, že máte doma kus přírody, na vás působí daleko lépe než u zděných staveb.

  • Proč VESPER HOMES?

Výběr ze tří typů konstrukce. Možnost postavit prakticky cokoliv na přání zákazníka. Hlavně je to pro mě výborný a spolehlivý průvodce nejen řešením vnitřního prostoru domu (nejdražší nemusí být vždy nejlepší).  Navštívil jsem okolo 10-ti typů vzorových domů jiných firem a nejvíc mě zaujala stavba z masivního dřeva (pocit větší bytelnosti, ale samozřejmě je to jenom subjektivní názor). A to nejdůležitější je samozřejmě důvěra, že spolupráce i stavba proběhne dle plánu.

Autor: Komerční sdělení