fbpx

Venkovní žaluzie zabudované do fasády? Díky purenitovému boxu nehrozí vznik tepelných mostů0

Z hlediska efektivity stínění není venkovním žaluziím nic moc co vytknout. Ideální (a mnohem estetičtější) je systém zapravit do fasády – oproti samonosnému systému však hrozí vnik tepelných mostů. Jak tomuto nešvaru zabránit? Stačí si namísto běžných krycích plech vybrat purenitové boxy. Co byste o daném řešení měli vědět a kde se po něm poohlédnout?

Na výhody purenitových boxů jsme se zeptali specialisty ze společnosti PurGuru. Za unikátním projektem stojí odborníci s letitými zkušenostmi s výrobou, montáží a prodejem, a právě díky jejich komplexnímu přístupu k řešení podomítkových žaluzií (a také screenových rolet) můžete šetřit spoustu času a starostí. A především se vyhnout tepelným mostům. Ale vše hezky popořadě.

Purenitový box vs krycí plech

Zatímco samotné venkovní žaluzie již dávno nepatří mezi ojedinělé stavební prvky (naopak jsou u novostaveb takřka absolutním standardem), správné uložení do fasády samozřejmé není. Běžné řešení představuje krycí plech, ovšem v poslední době – díky věhlasu purenitových boxů – je spíše na ústupu. Většina klientů používá selský rozum a dává přednost mnohem lepším vlastnostem před nižší cenou. O žaluziový kastlík, jak je PurBox často nazýván, je vskutku velký zájem.

Čas od rozhodnutí pro montáž

Díky PurBoxům můžete ušetřit spoustu drahocenného času, který byste jinak strávili čekáním na montáž žaluzií s krycími plechy. Jak je to možné?

Pokud se rozhodnete pro krycí plech, počítejte s tím, že proces (tzn. od výběru dodavatele až po montáž) zabere klidně i dva měsíce (podle PurGuru 42 až 63 dní). Doba celé realizace PurBoxů je 2-3krát kratší. Markantní rozdíl v časové náročností spočívá v tom, že v případě PurBoxů lze jednotlivé úkony (objednávku, výrobu PurBoxů i výrobu žaluzií) vyřešit zároveň. Montážní firma, která nabízí realizaci žaluzií s krycími plechy, vykoná pět výjezdů a mnohem více času spolkne výroba plechů.

Cenové srovnání

Na webu purguru.cz najdete objektivní (a velmi podrobné) cenové srovnání obou variant. Venkovní žaluzie s krycím plechem je v této disciplíně vítězem, ovšem jak se říká – jen o vlásek. Rozdíl cenových nákladů je zhruba 11,5 %, nicméně škody, které mohou vzniknout v případě nekvalitně provedené montáže krycích plechů, mohou částku dramaticky navýšit. Investice do PurBoxů je o něco vyšší, ale pak již nehrozí žádná „katastrofa“.

Srovnání technických aspektů

PurBoxy jsou oproti krycím plechů jasnou volbou, protože u nich nevznikají tepelné mosty. První riziko hrozí kvůli kovovým držákům, které jsou uvnitř boxů obnažené a čelí venkovním teplotám. Další riziko vzniku (masivního) tepelného mostu pak hrozí u překladů a připojovací spáry okna.

Ale to není zdaleka vše. Hliníkové plechy v souvislosti se změnami teplot mění délku o 5 – 8 mm (v závislosti na délce a profilaci) a na fasádě kvůli tomu vznikají praskliny. Nic takového se u PurBoxů neděje.

Kde lze krycí plechy naopak doporučit, je přiznaná montáž venkovních žaluzií. Pro tento účel PurBoxy vhodné nejsou.

Resumé aneb Vítěz může být jen jeden

Shrňme si to. Zatímco krycí plechy izolují ze všech dostupných řešení nejhůř, PurBoxy v tomto směru excelují a eliminují vznik tepelných mostů. Proces realizace je mnohem kratší, protože se do výroby zadávají purenitové boxy i žaluzie současně. Montáž PurBoxů je možná kdykoliv – nemusí se čekat na lešení a kompletaci fasády.

Majitelé pasivních a nízkoenergetických staveb by neměli o krycím plechu ani uvažovat – jednoduše pro ně nejsou vhodné. PurBoxy jsou pro tento účel jako stvořené. Vyměříte si požadovaný rozměr, v online konfigurátoru ihned zjistíte cenu, objednáte a zamontujete.

Chcete se o purenitových boxech dozvědět více? Otázky směřujte na PurGuru – specialistu na izolaci venkovního stínění.

Autor: Komerční sdělení