fbpx

Venkovní stínění vám dopřeje pohodové léto i bez klimatizace. Venku se ochladíte pod pergolou.0

Myslíte si, že bez klimatizace se v létě doma neobejdete? Klimatizace vám sice poskytne úlevu od vysokých teplot, její provoz ovšem přináší i mnohá negativa. Naštěstí ale existuje řada dalších způsobů, jak se s horkem vypořádat i bez klimatizace.

Proč uvažovat o venkovním stínění? Klimatizace má svá úskalí

Kromě počáteční investice do klimatizačního zařízení se připravte na vyšší náklady na energie. Klimatizace také vyžaduje pravidelnou údržbu, kterou byste rozhodně neměli podcenit. Znečištěná klimatizace totiž způsobí, že ve vašem domě nebo bytě bude cirkulovat vzduch obsahující množství prachu, roztoče, plísně a bakterie. Při přechodu z klimatizované místnosti do horkého letního prostředí dochází navíc k prudkému střídání teplot, které vám může způsobit řadu zdravotních komplikací – od bolesti hlavy přes vysušování očí a pokožky až po nepříjemné migrény či angínu.

Chladivá voda mnoha podob vám pomůže snést i vyšší teploty

Během tropických teplot je nezbytné dodržovat pitný režim. Namísto vychlazeného alkoholové drinku ale dejte přednost raději čisté vodě s citronem. Doporučuje se také popíjet vlažný zelený nebo černý čaj, který napomáhá aktivovat potní žlázy. Tělo se díky tomu bude přirozeně chladit. V horkých dnech je také dobré zvlhčovat si vzduch pomocí rozprašovače s vodou. Ideální je i chladivá koupel. Pokud nemáte příležitost ochladit se v bazénu nebo pod zahradní sprchou, dopřejte si studený proud vody alespoň ve své koupelně.

Ve stínu hliníkové pergoly přizpůsobené na míru

Máte-li zahradu, jistě trávíte velkou část léta venku. Nevystavujte se ale zbytečně přímému slunci a neriskujte bolestivé popálení nebo úžeh. Vytvořte si raději pohodlné útočiště ve stínu pergoly. Hliníková pergola na míru je téměř bezúdržbová a ochrání vás nejen před slunečními paprsky, ale i před deštěm a větrem. Může stát jak volně na zahradě, tak u zdi domu. Střechu pergoly může tvořit pevná voděodolná látka nebo hliníkové lamely.

Zastřešení pomocí lamel má například moderní bioklimatická pergola, která chytře spolupracuje s přírodou a šetří spotřebu energie. Její lamely lze naklápět až po úhel 140°, takže si pod pergolu můžete pustit jen tolik slunečních paprsků, kolik chcete, a zároveň větrat. Zavřené lamely pak vytvoří celistvou střechu odolnou vůči UV záření, dešti i větru. Dešťová voda chytře odváděna do žlabu, který je ukrytý v nosných nohách.

Chytré příslušenství pro pergolu i venkovní stínění

Pergolu můžete doplnit o řadu vychytávek, díky kterým si venku užijete maximální pohodlí. Sluneční čidlo například zajistí, že se lamely automaticky zavřou, jakmile začnou být sluneční paprsky příliš horké. Větrné čidlo vás zase sklopením lamel ochrání před větrem. Abyste pod pergolou mohli trávit dlouhé letní večery, nechte si do lamel nebo na nohy pergoly umístit osvětlení. Zejména mimo letní sezónu oceníte také venkovní vytápění.

Látkové venkovní rolety do pergoly, které můžete přidat do bočních stran, vám zajistí soukromí a zároveň vás účinně ochrání před větrem a ostrými paprsky zapadajícího slunce. Vyrábějí se z kvalitních látek mnoha barev a typů, jsou odolné vůči vyblednutí, větru i vodě. Pokud se nechcete pod pergolou nechat rušit bubnováním deště na střechu pergoly, pořiďte si hliníkovou pergolu Med Twist, jejíž lamely mohou být vyplněny polystyrenem. Díky tomu pohltí až 70 % hluku.

S venkovním stíněním máte příjemné klima i doma

Přestože se vám pergolu nebude chtít opouštět, domácí prostředí má také své kouzlo. Ne však v případě, když se z vašeho domu nebo bytu stane skleník. Existuje ale několik způsobů, které vám pomohou i bez klimatizace předcházet přehřátí interiéru. Během horkých letních dní mějte vždy stažené rolety nebo žaluzie a větrejte až večer, když se venku ochladí. Horké sluneční paprsky dokáže ještě před okny zachytit venkovní stínění. Venkovní žaluzie dokonce sníží teplotu v místnosti oproti venkovní až o 10 °C. V zimě naopak slouží jako tepelná izolace a zabrání úniku tepla skrz okna.

Regulovat teplotu v místnosti vám pomohou také venkovní rolety. Jejich hliníkové lamely vytvoří pancíř, který vás efektivně ochrání před sluncem, a navíc dokáže snížit hluk z venku. Večer vám také stažené venkovní okenní rolety dopřejí potřebné soukromí. Lamely venkovních rolet jsou schované v boxu, který lze při včasné montáži skrýt pod omítku, aby vzhled domu nenarušila viditelná schránka.

Předokenní rolety od společnosti Climax se vyrábějí na míru a oproti konkurenci můžete vybírat ze široké škály barev a šířek lamel i různých tvarů boxů. Díky tomu je vždy perfektně sladíte s vaší fasádou nebo okenním rámem. Rolety lze ovládat manuálně nebo elektricky pomocí vypínače, dálkového ovladače nebo chytrého telefonu. Doplnit je navíc můžete o pojistku proti vytažení nebo o integrovanou síť proti hmyzu, díky které můžete v létě bez obav větrat, aniž by vám do domu vletěli komáři nebo mouchy.

Autor: Komerční sdělení