fbpx

Ve zdravém domě zdravý duch0

O své zdraví pečujeme, protože víme, že je to to nejcennější, co v životě máme. Jenže ani sebezdravější životní styl často nestačí. Pokud zdroj zdravotních komplikací číhá pod povrchem a přímo u nás doma, jsou veškeré snahy zbytečné. O zdraví totiž musí člověk pečovat od samých základů − a to doslova.

Hrubá stavba rodinného domu může být klíčem ke spokojenému a zdravému životu. Zásadním předpokladem je zvolit vhodný stavební materiál, který bude dostatečně prodyšný, bude udržovat stabilní teplotu a zamezovat šíření choroboplodných plísní. Právě plísně jsou jedním nejpalčivějších problémů, zejména pro jedince trpící alergií.

Doc. MUDr. Vít Petrů, CSc., vedoucí lékař Centra alergologie a klinické imunologie v nemocnici Na Homolce, je podobného názoru: „Jednou z možností, jak předcházet zvýšené nemocnosti a rozvoji alergií způsobených plísněmi, je postavit zdravý dům, který dýchá, udržuje stálou a správnou teplotu a vlhkost interiéru a tak vlastně chrání zdraví svých obyvatel. Zdá se, že se toho dá dobře dosáhnout používáním kvalitních přírodních stavebních materiálů.“

Komplexní řešení pro váš zdravý dům

Tvárnice Ytong jsou vyrobeny z bílého pórobetonu, což je zcela přírodní materiál, do kterého se nepřidávají žádné nebezpečné chemické látky a má až třikrát nižší míru radioaktivity než šedý pórobeton či keramické materiály. Vyrábí se ze směsi křemičitého písku, vápna a vody a jeho unikátní pórovitá struktura vykazuje až trojnásobně nižší nasákavost než pálené materiály. Díky vzduchovým pórům nabízí rovněž výjimečné tepelně izolační vlastnosti.

S Ytongem nemají plísně žádnou šanci

Stavební díly Ytong tak tvoří jakousi ochrannou membránu celého domu. Tvárnice přirozeně dýchají a póry odvádějí přebytečnou vlhkost z interiéru, nebo ji uvolňují zpět v případě, že je v domě vzduch nezdravě přesušený. V domě tak snadno udržíte optimální vlhkost vzduchu, která by se měla pohybovat v rozpětí od 45% do 55%. V té pak plísně mají jen minimální šanci na přežití.

Materiál pro celý dům od jednoho dodavatele

Ochranný celek je naprosto kompaktní, protože pod značkou Ytong můžete pořídit kompletní pórobetonový stavební systém pro celou hrubou stavbu.

Tvárnice pro obvodové zdivo, příčkovky, stropní a střešní systém, schodiště. Vyhnete se tak přechodům mezi jednotlivými materiály hrubé stavby, kde pak snadno vznikají takzvané tepelné mosty a ložiska vzniku plísní. Proti těm bude dům chráněn doslova od sklepa až po střechu.

Autor: Komerční sdělení