fbpx

VARIO TECH V160: Rozdělovač nové generace od PEDOTHERM0

Uvažujete o pořízení podlahového vytápění? Pak vězte, že tento komfortní a úsporný systém vytápění je díky inteligentnímu rozdělovači topného okruhu VARIO TECH V160 ještě snadnější na ovládání! Z jakých komponentů se rozdělovací stanice V160 skládá a jak funguje?

Topné plochy na klíč firmy PEDOTHERM® tvoří systémy podlahového a stěnového vytápění, které jsou včetně montáže dodávány přímo od výrobce. Záměrně zdůrazňujeme systémovost našeho pojetí, protože právě kompaktnost veškerých použitých součástí při realizaci podlahového vytápění je to, v čem je systém PEDOTHERM unikátní.

„Rozdělovač V160 má průtok 0–5 l/min., sběrač s ventily na 230 V a teploměr s rozsahem 0–80 °C.“

Tuto skutečnost potvrzuje i fakt, že tento systém je certifikovaný v Německu dle DIN (reg.  7F086-F) jako celek.  To znamená, že nejen dílčí komponenty, jako potrubí či rozdělovače, splňují ty nejvyšší kritéria kvality požadované na evropských trzích – certifikací systému se především potvrzuje, že se jedná o garantovaně funkční celistvé a komplexní řešení.

Rozdělovač topného okruhu V160 se snadno obsluhuje

Pro ilustraci vysoké kvality součástí systému PEDOTHERM bychom vám rádi představili rozdělovací stanice nové generace VARIO TECH V160. Rozdělovací stanice topného okruhu V160 je základ naší rozvodné techniky a představuje výsledek důsledného mnohaletého vývoje.

Toto zařízení bylo vyvinuto s cílem dodávat každému zákazníkovi distribuční stanice zcela podle jeho potřeb a už kompletně složené. Díky jeho veliké variabilitě je tak možno sestavit vždy takový rozdělovač, který odpovídá nejrůznějším požadavkům investora na řešení topné soustavy. Mezi hlavní přednosti rozdělovací stanice topného okruhu V160 patří dokonalé zpracování a snadná obsluha.

Rozdělovací stanice V160: Přesné vyrovnávání topných okruhů

Rozdělovač topného okruhu VARIO TECH V160 pro teplovodní plošné vytápění je vyroben z pravoúhlých velkoobjemových profilů z nerezové oceli. Rozdělovač (1) je vybaven integrovanými průtokovými měřiči pro topný obvod, které jsou nastavitelné na upravení průtoku 0–5 l/min. Díky nim je možné přesné hydraulické vyrovnávání topných okruhů.


Rozdělovač V160 obsahuje průtokové měřiče, sběrač, integrovaný teploměr a upevňovací konzolu

Sběrač (2) může být osazen integrovanými termostatickými ventily, připravenými na termický pohon PEDOTHERM 12/24 a 230 voltů.  Umožňuje komfortní regulaci každé vytápěné místnosti zvlášť.  Funkční sestava je dále tvořena integrovaným teploměrem (3) na rozdělovači i sběrači (rozsah 0–80 °C), napouštěcím a vypouštěcím kohoutem, odvzdušněním, upevňovací konzolou (4) pro montáž do skříně nebo na zeď s protihlukovou vložkou podle DIN 4109. Celé zařízení je složeno pro montáž a odtlakováno. Směry proudění pro rozdělovač a sběrač jsou vyznačeny.

Rozdělovač VARIO TECH V160 lze zabudovat do estetické skříňky

Pro zajímavost lze uvést, že koncové kryty se instalují v ochranné atmosféře formou vysokoteplotního pájení. Tato metoda zbavuje materiál napětí a brání mezikrystalické korozi. Těsnost se kontroluje ve výrobním závodě pomocí procesorem řízeného diferenčního tlakoměru.


Materiál rozdělovače V160 je odolný proti korozi

Rozdělovací stanice je decentně zabudovaná do skříňky ze žárově pozinkovaného plechu. Rozdělovač tak může být umístěný na nejvhodnější místo i mimo technickou místnost bez toho, aby narušoval estetiku interiéru.


Rozdělovací stanice VARIO TECH V160 je zabudovaná do nenápadné skříňky

PEDOTHERM vás zve na Stavební veletrh do Brna

Firma PEDOTHERM se pravidelně zúčastňuje výstav a veletrhů, kde mají případní zájemci možnost získat detailní informace o systému a odbornou konzultaci. Při dodání bližších podkladů a půdorysů mohou stavebníci navíc získat návrh topné soustavy s přesnou cenovou kalkulací. Pokud plánujete realizaci podlahového vytápění rodinném domě a toto téma vás zaujalo, určitě nás neváhejte oslovit pro bližší konzultaci.

PEDOTHERM Moravia s.r.o. vás touto cestou zve k návštěvě své expozice na Stavební veletrh v Brně, který se koná ve dnech 12. – 16. dubna 2011.

Budou se vám zde věnovat zástupci naší firmy a rádi s vámi proberou témata spojená s podlahovým vytápěním, včetně instalace vhodných zdrojů tepla, jako jsou tepelná čerpadla, kondenzační kotle a kotle na biomasu či solární kolektory. 

Více informací najdete na stránkách www.pedotherm.cz

Autor: Komerční sdělení