fbpx

Válečky jménem dřevěné pelety0

Vše začíná zbytkem pilin po rozřezání kmenů vytěžených z lesa a končí komfortním teplem ve vašem obydlí. Dřevěné pelety stojí za tímto kouzlem. Pojďte si o nich přečíst víc.

Představují se dřevěné pelety

Na počátku jejich existence nestojí magie, ale technologie. Dřevěné pelety vznikají stlačením dřevní hmoty do drobných válečků bez použití jiných chemických látek. Používají se pro automatické kotle, kterým vyhovuje jejich velikost a průběžně si samostatně přidávají dřevní pelety tak, aby ve vašem domě udržely stabilní teplotu. Při ovládání termostatem jde o jeden z nejpohodlnějších způsobů vytápění. K nezaplacení je také dobrý pocit, že jsou ekologické, protože vznikají zpracováním odpadní biomasy.

Dřevěné pelety z jehličnanů

Nejčastějším materiálem, který se pro dřevní peletky používá, jsou smrkové piliny. Je to v první řadě dáno tím, že tento strom je nejčastěji těženou dřevinou v České republice. V druhé řadě je nutné zmínit, že jde o vynikající surovinu pro výrobu pelet. Tento jehličnan je vysoce výhřevný a má nízkou popelnatost. Za smrkem následuje jako kvalitní vstupní materiál modřín a pak borovice. Ať už si vyberete jakékoliv z těchto tří druhů, nejdůležitější je sledovat logo certifikátu ENplus A1 na obalu. V takovém případě vždy zvolíte dobře.

Normy a certifikace dřevěných pelet

Pelety dřevěné mají svou mezinárodní normu ISO 17225-2, která hlídá jejich vlastnosti. Ty nejkvalitnější mají označení ENplus A1. To znamená, že jsou vhodné pro malé automatické kotle a kamna v domácnostech. Dřevěné pelety, na kterých uvidíte charakteristické logo, mají vysokou výhřevnost a účinnost spalování. To zaručí, že se nespékají a je vyloučena tvorba strusky. Hlídá se také množství zbylého popela. Tato certifikace byla vytvořena jako záruka pro vysokou životnost vašeho automatického kotle.

Uhlíkově neutrální dřevní pelety

Mechanickou odolnost mají pelety díky kvalitnímu slisování. Válečky o průměru 6 mm a délce až 40 mm jsou soudržné díky přírodnímu procesu v dřevěné hmotě. Dochází k aktivaci ligninu během působení tlaku v lisu, který celou hmotu sjednotí. Proto není potřeba při výrobě přidávat žádné další složky. Při spalování dřevěné peletky nedochází k produkci látek, které znečišťují ovzduší. Celý proces od výroby po spalování je uhlíkově neutrální. Když zakoupíte dřevní pelety, pomáháte zpomalit globální změnu klimatu.

Pohodlné topení dřevěnými peletami

Mnoho lidí je v současné energetické krizi na pomyslném rozcestí, kde volí nový způsob vytápění svého obydlí. Pelety dřevěné mají mnoho výhod, které vám rozhodování o nákupu zjednoduší. Můžete si dopřát komfort ovládání kotle termostatem jako u topení elektřinou a plynem. Víte, že dřevní pelety jsou ekologické tuhé palivo a z toho pramení i dobrý pocit péče o životní prostředí? Díky vysoké hustotě mají peletky menší objem než dřevo, tudíž potřebujete menší prostory na skladování. Také se vyhnete sušení dřeva a štípání špalků za každého počasí.

Kde mají skladem dřevěné pelety?

Perfektní využití odpadů v dřevozpracujícím průmyslu transformovaných v pevné palivo pro domácnosti je příkladem pro další odvětví. Staňte se součástí společnosti, která se chová šetrně k životnímu prostředí, a zakupte si dřevěné pelety pro vytápění svých domovů. Vysoká výhřevnost těchto válečků zajistí váš tepelný komfort i v současné době. V nabídce e-shopu Optimtop.cz naleznete bohatou nabídku různých druhů dřevních pelet.

Zdroj obrázku: tchara / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení