fbpx

V téhle pekárně se můžete kochat nejen vůní čerstvého pečiva0

Sofi je řemeslná pekárna, která se nachází na nádvoří obnovené cihelny v berlínské čtvrti Scheunenviertel. V jejím sortimetnu najdete chléb a koláče z obilovin pocházejících od malých ekologických zemědělců ze severní Evropy. Její podoba je pak dílem dánských architektů Mathiase Mentzehi a Alexandera Vedel Vedel Ottensteina.

Zdroj foto: Dezeen

Cílem a ambicí majitelů pekárny Sofi je nejen použití organických ingrediencí a nízkointervenčních technik ale i to, aby jejich pekárna sloužila jako centrum komunity a dodávala čerstvý chléb do místních restaurací.

„Projekt nám byl představen loni v létě, když nás Frederik Bille Brahe oslovil ohledně své nové pekárny, kterou se chystal otevřít v Berlíně,“ řekl Vedel Ottenstein.

Reklama

„Stejně jako Frederik i my sídlíme v Kodani a navštěvovali jsme jeho stávající kavárny a restaurace. Jedním z jeho požadavků bylo i to, aby měl jeho první podnik mimo Dánsko výrazný kodaňský nádech a atmosféru,“ doplňuje Vedel Ottenstein.

Foto: Dezeen.com

„Místo pro budoucí kavárnu jsme poprvé navštívili v červenci 2020. Zrovna ho opustil předchozí nájemce – známý prodejce bagelů. Hned na první pohled bylo lehké si představit, jak úžasné místo tady můžeme vytvořit, protože už samotný prostor nabízel spoustu pěkných dispozic,“ říkají autoři projektu.

Zdroj: Dezeen, Foto: Volker Conradus

Autor: Bára Kocmánková