fbpx

V Praze stále chybí byty. O kvalitní bydlení od FINEPu je nebývalý zájem0

O tom, že v metropoli dlouhodobě schází byty, se píše již mnoho let. Do současného stavu se Praha dostala z několika důvodů, a to zejména kvůli nevybíravému přístupu úředníků. Situaci pak jistě nepřidala ani pandemie koronaviru a mnohé další faktory. Aktuálně chybí desítky tisíc bytů a podle některých zdrojů (CE-Traffic z r. 2019) je na tom hlavní město ještě o něco hůř, než jak uvádí Český statistický úřad. Skutečný počet obyvatel totiž výrazně převyšuje udávané oficiální číslo. Potenciální zájemce o koupi vlastního bytu do osobního či družstevního vlastnictví tak nemá jednoduchou pozici. Je pro něj lepší, aby „rezignoval“ a poohlédnul se po nemovitosti jinde?

Navzdory akutnímu nedostatku nových bytů nemusí zájemci o nové bydlení zoufat. Fakt, že nabídka nedokáže uspokojit poptávku, ještě neznamená, že developeři zcela utlumili činnost. Skvělým příkladem je současné portfolio jednoho z předních českých developerů společnosti FINEP.

7 atraktivních projektů napříč celou Prahou

FINEP, jakožto renomovaný developer Praha, si lokality pro své projekty pečlivě vybírá. Volí prémiové adresy s nadprůměrnou občanskou vybaveností a bezproblémovým dopravním spojením do centra metropole. Na své si přijdou zájemci všech kategorií – některé z projektů jsou situovány v rušnějších čtvrtích, jiné nabízí mnohem klidnější atmosféru a dostatek zeleně. Bez ohledu na to, do které skupiny patříte, si s rozmýšlením nedávejte příliš na čas. Bytové jednotky si obvykle najdou kupce velmi rychle a nabídka okamžitě řídne.

A kde nové byty Praze momentálně najdete? Současná nabídka čítá tyto projekty:

Byty u Šárky (Praha 6)

Developerský projekt s názvem Byty u Šárky nabízí komfortní bydlení v bezprostřední blízkosti krásné přírody. S prázdnou neodejdou zájemci o družstevní bydlení ani o byty určené do osobního vlastnictví.

Byty Pergamenka (Praha 7)

Nevšední developerský projekt odkazuje na průmyslovou historii Holešovic. Momentálně se nachází ve fázi výstavby, ale již nyní je zřejmé, že půjde o další výjimečný počin tuzemského developera. Budoucí rezidenti se mohou těšit na jedinečnou atmosféru zrekonstruované historické budovy, fitness centrum, bistro a další benefity.

Byty Britská čtvrť (Praha 5)

Bydlení v Britské čtvrti je bez nadsázky fenomén. Obyvatelé již realizovaných etap by mohli o kvalitě života vyprávět – k dispozici mají všechny služby i dostatek míst k relaxaci. Celkový dojem umocňuje přítomnost stanice metra, která slibuje rychlé spojení s okolním světem.

Byty Kaskády Barrandov (Praha 5)

Pražský Barrandov je místo opředené spoustou příběhů. Pokud jste vždy snili o bydlení v blízkosti známých filmových lokalit, máte možnost. FINEP nabízí byty vzdálené pouhou čtvrthodinku od Prokopského údolí. V prodeji jsou byty do osobního i družstevního vlastnictví.

Byty Nová Elektra (Praha 9)

Líbilo by se vám bydlet 2 minuty chůze od malebného přírodního parku Rokytka? Pokud si pospíšíte, stihnete některou z posledních bytových jednotek developerského projektu Nová Elektra.

Byty u Sluncové (Praha 8)

Karlín momentálně platí za exkluzivní lokalitu a Byty u Sluncové tak představují splněný sen každého zájemce o bydlení ve čtvrti, která doslova pulzuje životem.

Byty Harfa Park (Praha 9)

Nadstandardní družstevní byty se vším, co k životu v Praze patří. Nachází se sice v širším centru města, ale rozhodně ne příliš vzdálené od přírody. S výběrem vhodného bydlení vám rádi pomohou specialisté z FINEPu, o jejichž profesionálním a etickém přístupu se již přesvědčili desítky tisíc spokojených klientů. Podrobnější informace o jednotlivých projektech najdete na stránkách finep.cz.  

Autor: Komerční sdělení