fbpx

V pondělí 3.12. se uzavírají přihlášky novostaveb a rekonstrukcí do soutěže PASIVNÍ DŮM 20180

Stavitelé nebo majitelé moderních úsporných novostaveb, letos poprvé i rekonstrukcí, se mohou do 3. prosince zdarma přihlásit do soutěžní přehlídky PASIVNÍ DŮM 2018. Hledáme a oceňujeme nejzajímavější domy na území ČR v pasivním či nulovém standardu, ale i další stavby s velmi nízkou energetickou náročností, u rekonstrukcí splňující požadavky programu Nová zelená úsporám.

Novostavba i změna stavby musí splnit podmínku kolaudace v letech 2010 – 2018, energetickou třídu B a lepší.  Odborná porota hodnotí architekturu, konstrukční, technické, technologické řešení budovy a další parametry. Přihlášená budova bude automaticky zařazena do soutěže E.ON Energy Globe Award 2019.

Ocenění a odměny soutěžícím

V kategorii Novostaveb budou uděleny čtyři ceny, v kategorii Rekonstrukcí ocení porotci tři objekty. Hlasování veřejnosti od 17. 12. bude ze všech soutěžících domů a v každé kategorii bude udělena cena pro hlasující.

Reklama

Mezi odměnami jsou zajímavá finanční ocenění, hodnotné věcné ceny do domu (řídící systém Haidy, chytré osvětlení), víkendové pobyty v pasivním domě v Českém ráji, půjčení elektromobilu na víkend nebo mobil.

Všichni soutěžící získají zlevněné vstupenky na veletrh FOR PASIV a VIP kartu na celoroční vstup do areálu letňanského výstaviště.

Jaké domy se již představují?

Mezi dosud přihlášenými stavbami najdeme rodinné i bytové domy s moderní i klasickou architekturou. Přihlaste svoji novostavbu nebo rekonstrukci i vy a podívejte se na galerii již přihlášených projektů.

EPRD Řevnice, Ing. arch. Josef Tlustý
Chalupa na Trojmezí, ATELIÉR ELAM – Ing. arch. Mojmír Hudec
RD Most, METALL QUATRO spol. s r.o.
Bytový dům Luka Living, Praha, CAMA Architekti s.r.o.
Rodinný dům, dřevostavba Děčín, Ing. Jiří Demuth

Vyhlašovatelem soutěže je Státní fond životního prostředí České republiky a společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu.

Podrobné podmínky přihlášení: www.pasivni-dum.cz.

Autor: Redakce Nazeleno.cz