fbpx

V jaké fázi projektu se zajímat o okna?0

Stavíte nový dům? Rekonstruujte byt? Uvažujete o nových oknech? Stále odkládáte výběr oken na později? Chyba! S výběrem vhodných oken je nejlepší začít již ve fázi projekt

Z vlastní zkušenosti vím, že si tak ušetříte řadu problémů a mnohdy i finanční prostředky. Při výběru oken totiž neřešíte jen jejich kvalitu a míru tepelné izolace. Musíte vzít v potaz také velikost, tvar, mechanické upevnění, utěsnění, napojení parapetů a vodících lišt. Aby vaše stavba nestála a mířila rychle ku zdárnému konci, vytvořte si i pro okna a jejich instalaci detailní dokumentaci.

Jaká okna zvolit pro vaši stavbu?

Dnešní trh nabízí skutečně širokou nabídku a dobrému výběru vašich ideálních oken nic nestojí v cestě. Jejich druh by se měl odvíjet především od typu budovy, ale také i od vašeho vkusu. Pro váš dům či byt můžete zvolit kvalitní dřevěná eurookna či termookna s vynikajícími izolačními vlastnostmi. V nabídkách firem máte také možnost výběru z nepřeberného množství typů a druhů plastových oken, které se liší nejen kvalitou, provedením, ale i cenou.

Pro moderní interiéry jsou ideální hliníková okna či okna dřevohliníková. Chalupám a starším budovám obvykle sluší klasická špaletová okna. V nabídkách firem naleznete i speciální okna pro pasivní domy, které mají většinou tři těsnící roviny a speciální izolační vložkou z vysoce síťovaného polyethylenu, která odráží teplo. Při výběru oken je dobré zohlednit i z jakého materiálu jsou zdi, do kterých budete okna osazovat.

Jakou zvolit firmu pro dodání a osazení oken?

Důležitou součástí vašeho projektu je také cenová kalkulace. Korektní firma, která vás nechce „oholit“ vám nabídne poradenství zdarma a přívětivé ceny, přičemž dopředu udělá strukturovanou cenovou nabídku, jež je konečná a v průběhu stavby neroste. Garance ceny na dřevěná či plastová okna není však jediným kritériem při výběru vašeho dodavatele. Doporučuji si vybrat firmu, která okna pouze neprodává, ale přímo je vyrábí. Podívejte se také na reference a jakou má firma tradici. Kvalitní dokumentace, včetně certifikátů by měla být standardem.

Chcete-li vědět o oknech pro váš byt či dům víc, nahlédněte do poradny společnosti Oknoplastik. Věřte, že o oknech ví vše. Výrobou klasických, plastových či hliníkových oken se zabývají již od roku 2002.

Autor: Komerční sdělení