fbpx

Užijte si příchod jara venku s novou pergolou0

Venku zatím zima v plném proudu, ale za čas přijde opět oteplování a s ním i více možností trávit čas venku. Začnou se probouzet stromy a rostliny a nás čeká hromada práce na zahradách. A po práci také zasloužený odpočinek. Připravte si místo pro relax proto už teď.

Pergoly bývají většinou středobodem celé zahrady. Pod pergoly umísťujeme nejčastěji posezení. Můžeme tu pak posnídat, nebo s rozpáleným grilem si připravit gurmánský zážitek v příjemném stínu. Většina běžných zahradních pergol vás ochrání pouze před sluncem, hliníková bioklimatická pergola toho zvládne daleko více.

Hliníková pergola vás ochrání za každého počasí

Bioklimatické pergoly se od jiných druhů odlišují především možností regulace polohy lamel ve střešní části a tím i možností větrání. Střecha pergoly je ovládaná motoricky na dálkové ovládání a vy si podle potřeby můžete z pohodlí lehátka nebo křesla zvolit pootočení lamel. Střechu tak pootevřete a naklopením lamel změníte intenzitu zastínění. Vzduch pod hliníkovou pergolou Artosi v teplých dnech průběžně cirkuluje — ohřátý teplý vzduch odchází skrze pootevřenou střechu a přichází vzduch čerstvý. 

Navíc si můžete zvolit rozdělení střechy do více sekcí. Každou z nich pak ovládáte a naklápíte zvlášť. Představte si to pohodlí, když pod pergolu umístíte nakrásně i gril, nad ním necháte pootočené střešní lamely tak, aby kouř odcházel a přitom jste při otáčení steaků vy nestáli ve sluneční výhni. Vaši hosté přitom budou sedět kousek od vás, ale mohou mít střechu například úplně uzavřenou pro plný stín, nebo částečně otevřenou. Rozhodně tento luxus stojí za to. Uvidíte, že se přátelům od vás nebude chtít pryč.

Pokud se rozhodnete pro uzavření střechy, lamely na sebe navzájem dosednou tak, že vám pergola poskytne plný stín a také ochranu i za deště. Do jedné ze stojných noh je umístěn odtok vody a nedochází tak k nežádoucímu stékání dešťové vody po fasádě, ale záměrnému odvádění do země. 

Za světla i za tmy

Na jaře se začínají dny prodlužovat, v létě pak jsou dlouhé, ale stále častěji nás teplé počasí láká venku zůstávat ještě déle do večera. Pergolu si můžete dovybavit velmi efektním LED osvětlením, které je pak integrováno do horních profilů.

Kromě výše zmíněného osvětlení si můžete pergolu objednat se screenovými roletami, které vás v letních měsících ochrání před nižším sluncem, na podzim pak zmírní vítr a déšť ze stran.

Objednání i montáž svépomocí zvládne každý kutil

Velkou výhodou hliníkových pergol Artosi je jednoduchost jejich objednání a montáže. Pergolu na míru si dnes už snadno vyměříte sami a objednáte na internetu třeba na e-shopu Labona.cz. Na vše mají připravené návody a po telefonu případně poradí ochotné operátorky. Po vyrobení vám pergolu přivezou až domů, kde ji během pár hodin s přehlednými montážními manuály sestavíte. A pak už vás čeká jen pohoda a relaxování v nově postaveném přístřešku.

Autor: Komerční sdělení