fbpx

Úsporné wellness řešení: Infrasauna pro dva0

Chtěli byste si dopřávat pořádný odpočinek v teple infrasauny, ale odrazuje vás, že jsou klasická zařízení tak velká a neskladná? To je už jen předsudek. Výrobci myslí i na menší prostory, proto na trhu najdete i skladnější infrakabiny pro dva. Kromě velikosti ale přináší celou řadu benefitů.

Infrasauna neboli světlo, které pocítíte

Infrasauna je zařízení, které funguje na bázi infračerveného světla. Infrazářiče uvnitř vydávají paprsky světla, které postupně vnímáte jako teplo, jenž postupně prohřívá organismus. Takové světlo funguje podobně jako to sluneční a má také spoustu zdraví prospěšných účinků. Rozdíl je v tom, že toto světlo neprodukuje škodlivé UV. Můžete si ho proto dopřávat často a pravidelně, třeba i 2–⁠3x týdně. Kromě odpočinku a úlevy pro tělo má řadu dalších benefitů pro naše zdraví. Pojďme si o tom povědět více.

Velký výběr na trhu zaručen

Výrobci dnes myslí opravdu na vše, a proto najdete na trhu různé modely a varianty, aby si vybral i nejnáročnější uživatel. Modely se liší rozměry, využít lze tak nejmenší infrasauny pro 2, s větším prostorem si ale samozřejmě můžete dopřát i větší saunu.

TIP: Mezi ověřené prodejce infrasaun patří třeba Welldo.cz, u kterého si kromě pořízení vlastní sauny můžete veškeré modely vyzkoušet na vlastní kůži v testovacím centru.

Kromě toho na trhu najdete i rohové infrasauny pro stísněné prostory nebo venkovní infrasauny, které lze na zahradě využívat celoročně, tedy i v chladných měsících. Je jen na vás a vašich možnostech v domácnosti, jakou variantu zvolíte.

Zdravotní benefity pro všechny

Využívání infrasauny s sebou přináší řadu výhod. Toto zařízení je prospěšné pro psychickou i fyzickou stránku. Je ideální pro trávení volného času, ale i pro setkávání s přáteli a rodinou. Především je ale vhodná pro uvolnění a odplavení stresu po celém dni, pro odpočinek a relax. Jedná se ale také o podpůrnou metodu pro podporu zdraví. Díky pravidelnému saunování například podpoříte imunitní systém, zbavíte se bolestí zad či kloubů a podpoříte krevní oběh těla.

Jelikož je ale člověk vystavený vyšší teplotě, než je jeho vlastní, měl by každý, koho trápí nějaké onemocnění, zvážit využití infrasauny. Situaci nepodceňte a raději se vždy poraďte s lékařem.

Infrasauna vs. klasická sauna

Účinky infrasauny jsme vám již popsali, je to ale jen jedna z několika druhů saun. Na výběr máte i klasickou finskou saunu. Ta funguje na odlišném principu zahřívání, neboť uvnitř se nachází kamna, která vytápí vzduch, a to až na 100 °C. Tím se pak tvoří velmi teplý a suchý vzduch. Oproti infrasauně tak může způsobovat více nežádoucích účinků. Finská sauna není vhodná pro osoby, které mají problémy s vysokým tlakem nebo se srdcem.

Ve srovnání s finskou saunou se infrasauna také zahřívá, ale maximálně

na 50–⁠60 °C. V takových podmínkách zvládnete odpočívat, číst nebo poslouchat hudbu, aniž by vám to bylo nepříjemné. Přitom se tělo zpotí a odvede škodlivé toxiny z těla ven.

Autor: Komerční sdělení