fbpx

Partneři sekce

Ušetřete za energie i bez vstupních investic0

Pasivní dům s nejmodernějšími spotřebiči a podlahovým vytápěním by chtěl každý. Ne vždy ale máte peněz na rozdávání. Naštěstí je tu i jiný způsob, jak ušetřit.

Straší Vás vysoké účty za elektřinu a plyn? Existuje mnoho způsobů, jak je zkrotit. Některé vyžadují větší investice, jako například zateplení fasády nebo výměna oken či kotle. Jiné jsou méně náročné – třeba výměna starých spotřebičů za nové nebo změna dodavatele energií.

Na trhu s komoditami je celá řada dodavatelů energií. Projděte si jejich nabídky. Nenechte se ale nutně zlákat nejnižší cenou, často se v takové nabídce skrývá nějaký háček. Může se například jednat o časově omezenou akci nebo Vám dodavatel naúčtuje extra položky za služby, které ani nevyužijete. Pokud odebíráte elektřinu a plyn od různých dodavatelů, zvažte možnost zvolit si pro obojí jednoho dodavatele. Takzvaná konsolidace energií bývá zpravidla cenově výhodnější.

Aktuálně je zajímavá nabídka RWE – konkrétně produkt RWE Optimal, který v případě plynu i elektřiny garantuje každoroční pokles ceny. To znamená, že v příštích letech při stejné spotřebě ušetříte, dokonce každý rok o něco víc. K nabídce elektřiny a plynu Vám RWE nově přidá i finanční odměnu až 2 000 Kč, podrobnosti najdete na www.rwezlevnuje.cz. Navíc čeká na každého zákazníka zajímavý dárek – originální kuchařka plná tradičních českých receptů zdarma.

Autor: Komerční sdělení