fbpx

Ušetřete více než 50 % nákladů za ekologické vytápění aneb proč se vyplatí pořídit si tepelné čerpadlo v zimě 20210

Toto není trik marketingových her, nýbrž racionální úvaha a dobrý plán. Jelikož svět čeká velký nárůst cen za elektřinu, plyn i tepelná čerpadla jako taková, je nasnadě se po novém řešení poohlédnout včas, nejlépe ihned. Instalací čerpadla už v letošní zimě si zařídíte nejen dlouhodobou úsporu za vytápění svého domu, ale také výrazně snížíte prvotní investici. Ušetřené finance vám pak mohou zajistit třeba dlouhou dovolenou pro celou rodinu, nebo obstarat bohatého Ježíška. Jak je to možné?

Elektřina zdražuje, zdražují i komponenty

Jak jsme psali v nedávném článku blogu Woltair, zdražování elektřiny je problémem, na který má vliv řada okolností. V důsledku vyšších nákladů zdražují také výrobci zařízení, stejně jako se zvyšují ceny za zásobníky vody i akumulační nádoby.

Zafixujte si současnou cenu

Woltair přichází se speciální službou pro ty, kteří chtějí ušetřit desetitisíce. Pokud provedete montáž letošní zimu, zafixujeme vám cenu v současné výši. To platí pro nejprodávanější druh tepelných čerpadel v ČR, vzduch–voda. Domluvte si ještě dnes schůzku s Woltair expertem.

Pro zajištění současné ceny je nutné vaše rozhodnutí pro budoucí termín montáže, která proběhne na počátku roku 2022.

Zákaz starých kotlů se blíží, zelená budoucnost na dosah

Kotle 1. a 2. třídy, které nesplňují ekologický požadavek budoucnosti, budou příští rok zakázány. Jste-li vlastníkem tohoto kotle, budete muset učinit rychlé opatření. Víte, že každý může nyní žít:

  • Ekologicky,
  • nezávisle,
  • soběstačně,
  • úsporně?

Zrychluje návratnost tepelných čerpadel

Průměrná návratnost tepelných čerpadel je 4–8 let s tím, že vydrží topit přes 20 let. Úspora vás tedy čeká znatelná a investice se vám vrátí už za pár let s porovnáním rostoucích cen za energie a zařízení.

Provozní náklady za tepelné čerpadlo (včetně úspory)

Spotřeba/rok: 20 000 kWh

Vytápění elektřinou/rok: 55 000 Kč (2,7 Kč/kWh)

Spotřeba s tepelným čerpadlem/rok: 13 000 kWh

Vytápění čerpadlem/rok: 21 000 Kč (3 Kč/kWh)

Úspora s čerpadlem/rok: 34 000 Kč

S čerpadlem získáte levnější elektřinu pro celou domácnost

Distribuční sazba D57d vám jako provozovateli tepelného čerpadla umožní užívat energii ze sítě s nižší tarifní cenou až pro 20 hodin denně. Ušetříte tak i za běžný chod vaší domácnosti.

Kotlíková dotace je zpět

Získejte až 130 000 Kč na nové tepelné čerpadlo. Ekologická domácnost bude od jara 2022 dostupnější než kdy dříve. Kotlíkové dotace se znovu spustí ve všech krajích a budete ji moci využít i zpětně na čerpadlo instalované během zimy.

Nechte za sebe pracovat Woltair experty, aby zajistili celé administrativní kolečko s vyřízením dotace.

Jaká čerpadla jsou nejoblíbenější v ČR

Ze šetření Ministerstva životního prostředí vyplynulo, že se pro vytápění domů v České republice nejčastěji instalují tepelná čerpadla vzduch–voda. (Do roku 2004 představovala podíl 41 % ze všech instalací čerpadel, zato už v roce 2008 poprvé přesáhla počet prodaných TČ země–voda. Poté v roce 2018 obsáhla už 90 %). Jejich oblíbenost tkví v příznivější ceně, snadné instalaci a nenáročnosti na prostor.

Hlavní klady čerpadel vzduch–voda

  • V ČR jsou ideální klimatické podmínky,
  • vzduch je nejdostupnější zdroj,
  • celoroční provoz,
  • ve většině případů stejný průměrný výkon jako u čerpadel země–voda (ty ovšem dražší a náročnější na instalaci),
  • můžete využít k ohřevu vody,
  • bez narušení teplotní rovnováhy okolí.

Nebojte se hlučnosti

Nejmodernější tepelná čerpadla tikají podobně jako budík. Pokud je čerpadlo opravdu hlučné, vyluzuje zvuk podobný myčce na nádobí. Nechte si zpracovat návrh na míru a získejte tak tiché čerpadlo, o kterém ani nebudete vědět, že šetří vaše finance i okolní přírodu.

Jak je na tom vaše domácnost?

Woltair experti jsou tu pro vás, aby našli ideální řešení přímo pro váš objekt. Vytvořili pro vás online kalkulačku vytápění, která vám bleskurychle spočítá, jaké řešení je pro vás nejlepší. Vyzkoušejte ji a uvidíte, jak vypadá poctivé řemeslo v nové digitální podobě.

Autor: Komerční sdělení