fbpx

Partneři sekce

Ušetřete náklady na energii s úsporných čerpadlem ALPHA20

Přemýšlíte, jak doma ušetřit? Významným konzumentem energie v domácnostech jsou stávající čerpadla, která spotřebovávají až 15 % elektřiny. Chcete-li snížit spotřebu energie, nahraďte staré zařízení inteligentním čerpadlem ALPHA2 s proměnnými otáčkami a vysokou účinností!

V souvislosti s trvalým růstem ceny elektrické energie jsou tématem mnoha diskusí v domácnostech možné metody, jak tuto energii uspořit. Jednou z možností je snížit energetickou náročnost oběhových čerpadel, která se používají v otopných soustavách domácnosti. Je prokázáno, že stávající čerpadla (pro rozvod vody a vytápění) se na celkové spotřebě elektrické energie domácností podílejí až 15 %.

„Čerpadlo ALPHA2 si pomocí funkce AUTOAdapt samo přizpůsobuje svůj provoz, aby dosáhlo co nejnižší spotřeby – uspořit dokáže až 80 % nákladů na energii!“

Oběhové čerpadlo ALPHA2 bylo společností Grundfos vyvinuto v rámci energetického projektu, který se zaměřil právě na tuto nadměrnou spotřebu energie oběhových čerpadel v domácnostech. Pokud jste dočetli až sem, pak jste na dobré cestě nebýt mezi 74 % vlastníků nemovitostí, kteří neznají výhody energeticky úsporných čerpadel (studie firmy Grundfos).


Oběhové čerpadlo ALPHA2 je výjimečné patentovanou funkcí AUTOAdapt, která umožňuje automatické hledání nejoptimálnějšího nastavení otáček

ALPHA2: Úsporné řešení pro rodinné domy

Čím je oběhové čerpadlo ALPHA2 tak výjimečné? Konkurenční náskok je dán především díky patentované funkci AUTOAdapt. Ta spočívá v automatickém hledání nejoptimálnějšího nastavení otáček čerpadla podle aktuálních změn v otopné soustavě. Potřeba tepla v domě se totiž neustále mění – v závislosti na denní době, intenzitě slunečního záření, poloze jednotlivých pokojů, počtu uzavřených ventilů atd.

Základní údaje o ALPHA2:

  • Nejúspornější energetická třída A
  • Minimální spotřeba elektrické energie
  • Finanční návratnost cca 2,5 roku
  • Záruka 5 let
  • Noční redukovaný provoz
  • Unikátní funkce AUTOAdapt
  • Kontrola spotřeby na displeji
  • Ovládání jediným tlačítkem
  • Snadná a bezpečná instalace
  • Nákupem čerpadla přispíváte nadaci Kapka naděje 

Elektronicky řízené čerpadlo ALPHA2 si jednoduše samo analyzuje model vytápění a podle toho přizpůsobuje svůj provoz tak, aby maximálního komfortu dosáhlo vždy při co nejnižší spotřebě energie. Zabudování této inteligentní funkce do modelu ALPHA2 je prvním případem použití pro čerpadla určená pro domácnost – funkce AUTOAdapt je revolučním řešením, které vám dokáže uspořit až 80 % nákladů na energii!

Spotřeba energie
Typ čerpadla
Průměrná roční spotřeba energie
Standardní oběhové čerpadlo (energetická třída D)
2 350 Kč 
Standardní oběhové čerpadlo (energetická třída C)
1 880 Kč
UPS (energetická třída B)
1 363 Kč
ALPHA 2
423 Kč
Orientační výpočet úspornosti čerpadla ALPHA2
Roční úspora
1 927 Kč
Průměrná doba návratnosti
2,5 roku

Oběhové čerpadlo pro domácnost ALPHA2 je vhodné jak pro instalaci v novostavbách, tak pro výměnu za vaše stávající, energeticky zastaralé čerpadlo. ALPHA2 je vyráběna v roztečích 130 mm a 180 mm, což vyhovuje velké většině výměn za staré čerpadlo. Standardní záruka se poskytuje na 3 roky, maximálně však na 3,5 roku (42 měsíců) od data prodeje, 90 % čerpadla je ekologicky recyklovatelných.

Kontakt:

GRUNDFOS s.r.o.
Čajkovského 21
779 00 Olomouc
IČ: 61975265
DIČ: CZ61975265
tel.: +420 585 716 111
fax: +420 585 716 299
e-mail: GCZ@grundfos.com
www.grundfos.cz

Autor: Komerční sdělení