fbpx

Unikátní projekt ušetří občanům Hradce za zimu desítky tisíc0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Město Hradec Králové bude prvním městem v České republice, které pomůže svým občanům za zimu na teple ušetřit desítky tisíc korun. Magistrát města Hradce Králové ve spolupráci s Tepelným hospodářstvím Hradec Králové nabídne zájemcům jedinečnou možnost shlédnout termosnímkování jejich domů a bytů, které pomůže odhalit značné energetické ztráty z nezateplených střech, a lidem tak v konečném důsledku ušetří nemalé finanční částky.

První termosnímky jsme s ohledem na technicky náročné podmínky provedli už loni. Výstupy se v současné době zpracovávají a po vyhodnocení je chceme poskytnout městu a zveřejnit pro občany Hradce na internetu,“ vysvětluje termokamerový systém ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler, který chce ve spolupráci s městem výsledky unikátního projektu na firemní webové prezentaci http://www.thhk.cz. „Pokud občan ze zveřejněných fotografií zjistí u své nemovitosti nějakou odchylku, pak už záleží na něm, jak toto zjištění využije,“ upřesňuje Jiří Seidler.

Reklama

Unikátní služba pro občany města

Tepelný audit budou moci jako první v České republice využít obyvatelé Hradce Králové už v nejbližších dnech, kdy si na snímcích svých domů zjistí, kde jim uniká ze střechy teplo. „Lidem se tu otevírá výborná možnost, kterou by měli rozhodně využít. Na vlastní oči se přesvědčí, že každý rok za energie utrácí mnohem více, než by skutečně museli,“ říká k projektu náměstkyně královéhradeckého primátora Pavla Finfrlová.

Podle ní by přitom stačilo, kdyby se lidé odhodlali a přistoupili k opatřením, které jsou i přes vyšší pořizovací náklady z dlouhodobého hlediska výhodná a rentabilní. Například se může jednat o výměnu oken, zateplení fasády, investice do izolací střech a podobně. Na každém odkladu tak lidé zbytečně prodělávají. Situace je přitom takovým investicím příznivě nakloněná například i díky vládnímu programu Zelená úsporám, který je realizován ministerstvem životního prostředí.

Autor: Redakce Nazeleno.cz