Londýnské Schindel Studio je doslova celé pokryto černými modřínovými šindelemi, které mu tak dodávají specifický ráz. Je dílem místní architektonické kanceláře Archer + Braun a v jeho útrobách vznikají krásná umělecká díla.
Zdroj: Dezeen
Schindel Studio vzniklo na základě objednávky krajinářky Amelie Humber. Ateliér pak stojí na zahradě jejího domu v Leytonstone, uhnízděný mezi vzrostlými stromy. Jeho jedinečné tmavé podklady pak mají sloužit coby „pozadí měnícímu se dennímu světlu i ročním obdobím“.
Umělecký ateliér Schindel Studio vznikl pod taktovkou londýnské architektonické kanceláře Archer + Braun.Exteriérové obklady studia tvoří černě natřené modřínové šindele. „Šindele jsou dílem řemeslníka z Bavorska. Jsou ručně štípané a vyrobené ze starších ‚šindelových‘ modřínů. Díky tomu vynikají jedinečnou povrchovou úpravou dřeva s jeho bohatou rozmanitostí a texturou,“ doplňuje zástupce Archer + Braun.„Použití šindelů k obložení stěn a střechy bylo ovlivněno tím, že spoluzakladatelka Archer + Braun Sarah Braunová má velmi ráda alpské vesnice a jejich typickou architekturu,“ uvádí zástupce studia.Jedny ze vstupních dveří do ateliéru.V šindelích najdete i umně schovanou kliku. Modřínové šindelové obklady jsou navrženy tak, aby byly flexibilní, odolné a jejich povrch bylo možné snadno opracovat, přelakovat nebo jinak opravit.Opláštění studia se vyznačuje hrubou strukturou, která byla inspirována alpskými chatami. Interiér ateliéru je naopak velmi světlý a vytváří díky tomu zajímavý kontrast. Zároveň byl navržen tak, aby prostoru dodával rustikální i moderní nádech.Pro vytvoření perfektních podmínek pro malování disponuje ateliér šikmou střechou, umožňující maximální přístup světla.Uvnitř Schindel Studia se nachází koupelna, úložné prostory a samotný ateliér, do kterého se vstupuje dvěma dveřmi umístěnými na obou stranách jižního průčelí budovy.Forma a kompozice interiéru se řídí především požadavky na dostatek světla, které je potřebné pro malování. Dále zde najdeme malé okno s výhledem do zahrady a celou řadu velkých světlíků umístěných v severní části šikmé střechy.Ateliér je postavený na šroubových pilotových základech namísto betonu. Izolace stěn je vyrobena z dřevěných vláken a recyklovaného denimu a okna zase disponují trojitým zasklením. Energie je pak dodávána prostřednictvím solárních panelů umístěných na střeše hlavního domu.Zdroj: Dezeen