fbpx

TZ: Střídače SMA na stánku společnosti Frankensolar CZ na veletrhu FOR ARCH0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Společnost SMA Česká republika, dceřiná společnost předního výrobce střídačů pro fotovoltaické systémy SMA Solar Technology AG, poprvé představí své FV střídače na 21. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2010. Střídače společnosti SMA najdete od 21. do 25. září 2010 ve výstavním areálu PVA Letňany v expozici 6B32 partnerské společnosti Frankensolar CZ.

Česká republika, stejně jako všechny vyspělé státy Evropské unie, se stala pro fotovoltaický průmysl důležitou zemí a díky zajímavě nastavené státní podpoře výroby energie ze slunce se ve výkonu nově připojených FV elektráren v minulém i letošním roce řadí na přední místa v Evropě. V těchto dnech kabinet Petra Nečase schválil novelu zákona o podpoře obnovitelných zdrojů, která ruší podporu solárních projektů stavěných na volných plochách a naznačil, že nově bude podpora směřovat jen na solární elektrárny umístěné na střechách nebo obvodových zdech budov.

Reklama

Řešení pro malé a střední střešní fotovoltaické systémy

Věříme, že v příštích letech se i český fotovoltaický trh bude soustřeďovat do menších, především střešních instalací, kde mají fotovoltaické aplikace největší význam. Podobný vývoj jsme nakonec mohli pozorovat např. i v Německu, Francii či Belgii,“ vysvětluje David Řeháček, výkonný ředitel SMA Czech Republic.

Přibližně do deseti let by se fotovoltaika i v našich zeměpisných podmínkách mohla stát naprosto soběstačnou, což znamená, že ji nebude třeba podporovat. Menší investoři do fotovoltaiky, ať už se jedná o „domkaře“, továrny, nákupní střediska, obyvatele panelových nebo činžovních domů, školy, městské úřady, sportovní haly atd. – všichni si budou moci umístit solární panely na střechu za účelem snížení svého účtu za elektřinu, nikoli kvůli lukrativním ziskům. To je oblast, která by se měla dále rozvíjet,“ upřesňuje David Řeháček a dodává: „Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s jedním z našich nejvýznamnějších partnerů, společností Frankensolar CZ, představit naše řešení pro střední a malé střešní FV systémy široké veřejnosti na stavebním veletrhu FOR ARCH.“

Střídače SMA: Špičková technologie pro fotovoltaické elektrárny

Frankensolar CZ s.r.o. je velkoobchodní společnost  s  fotovoltaickými moduly, střídači a příslušenstvím pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Společně se svými montážními partnery realizuje Frankensolar CZ ve všech regionech ČR fotovoltaické elektrárny na klíč. „Filozofií naší společnosti je nabízet zákazníkům pouze dlouhodobě prověřené produkty silných značek, u kterých mají jistotu, že jim solární elektrárna bude po celou dlouhou dobu její životnosti fungovat,“ říká Jiří Zábřeský, jednatel společnosti Frankensolar CZ.

Srdcem každého fotovoltaického systému je střídač – jakýsi manažer celého systému. Střídač nejenže převádí fotovoltaickými panely generovaný stejnosměrný proud na střídavý, používaný v rozvodné síti, ale plní i celou řadu dalších funkcí. Optimalizuje výnosy systému, monitoruje činnost elektrárny, je schopen okamžitě upozornit na jakýkoliv problém či chybu systému… Pro svou naprostou spolehlivost, špičkovou technologii a nejvyšší míru účinnosti jsou pro nás střídače SMA jednoznačně první volbou,“ upřesňuje Karel Čáp, projektový manažer společnosti Frankensolar CZ. „Všechny návštěvníky veletrhu, zájemce o instalaci fotovoltaického systému i fanoušky fotovoltaiky proto srdečně zveme na náš stánek B 32 v hale 6,“ uzavírá Jiří Zábřeský.

O SMA Czech Republic a Frankensolar CZ

SMA Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na českém a slovenském trhu působí od roku 2009. Kromě obchodního zastoupení je pro české a slovenské zákazníky k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, servisní a poradenské služby.

Společnost Frankensolar CZ s.r.o. je od roku 2009 pobočkou německé společnost FR-Frankensolar GmbH se sídlem v Norimberku. FR-Frankensolar GmbH je jedna z největších velkoobchodních společností  s fotovoltaickými systémy v Německu a v tomto oboru působí již od roku 1989.

O společnosti SMA

Skupina SMA je s obratem 934 mil. eur v roce 2009 předním subjektem na světovém trhu s fotovoltaickými střídači, ústřední komponentou každého fotovoltaického systému. Společnost SMA, založená v roce 1981, má hlavní sídlo v německém Niestetalu u Kasselu. Prostřednictvím třinácti zahraničních společností je zastoupena na čtyřech kontinentech a zaměstnává vice než 5 000 zaměstnanců (vč. dočasných). SMA vyrábí široké spektrum typů střídačů – nabízí vhodné střídače pro jakýkoliv použitý typ fotovoltaických panelů a pro všechny výkony fotovoltaických systémů. Produktová řada zahrnuje jak střídače pro FV systémy zapojené do rozvodné či distribuční sítě, tak střídače pro ostrovní systémy. Od roku 2008 je společnost SMA Solar Technology AG kótována na Frankfurtské burze cenných papírů (S92) a zařazena do indexu TecDAX. V minulých letech byla společnost SMA několikrát vyznamenána za své vynikající výsledky v roli zaměstnavatele.

Vyloučení odpovědnosti:

Toto tiskové prohlášení slouží pouze jako informace a nepředstavuje nabídku ani výzvu ke koupi, držení či prodeji cenných papírů společnosti SMA Solar Technology AG („společnost“) ani žádné ze současných nebo budoucích dceřiných společností (spolu se společností: „skupina SMA“) ani by nemělo být chápáno jako základ dohody, která směřuje ke koupi nebo prodeji cenných papírů společnosti nebo některého podniku skupiny SMA.

Toto tiskové prohlášení může obsahovat výroky týkající se budoucnosti. Výroky týkající se budoucnosti jsou výroky, které nepopisují skutečnosti z minulosti. Zahrnují také výroky o našich domněnkách a očekáváních. Tyto výroky jsou založené na plánech, odhadech a prognózách, které má vedení společnosti SMA Solar Technology AG (společnost SMA nebo společnost) v současné době k dispozici.

Výroky týkající se budoucnosti proto platí pouze v den, kdy byly vydány. Výroky týkající se budoucnosti vzhledem ke své povaze obsahují rizika a faktory nejistoty. Různá známá i neznámá rizika, nejistoty a jiné faktory mohou vést k tomu, že skutečné výsledky, finanční situace, vývoj nebo úspěšnost společnosti se budou výrazně lišit od zde uvedených odhadů. Tyto faktory zahrnují i ty, které společnost SMA popsala ve zveřejněných zprávách. Tyto zprávy jsou k dispozici na webu společnosti SMA na adrese www.SMA-Czech.com. Společnost nepřebírá žádný závazek spočívající v aktualizaci takovýchto výroků týkajících se budoucnosti a v jejich upravování podle budoucích událostí či vývoje.

Autor: Redakce Nazeleno.cz