fbpx

TZ: OTTO Office spouští kampaň na sběr použitých tonerových kazet0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ekologicko-charitativní akce SBÍREJ-TONER.CZ, jejímž organizátorem je společnost  OTTO Office, představuje unikátní spojení ekologického zpracování prázdných tiskových kazet a pomoci ústavům pro mentálně postižené v celé České republice. Projekt bude spuštěn dnes 16. dubna a potrvá do 31. října 2009.

Jak šetrně zpracovat tonery?

Tonery, například na rozdíl od alkalických baterií, nespadají do kategorie nebezpečného odpadu, je tedy možná jejich běžná likvidace (spalování, uložení na skládky), vhodnější a ekologičtější je však jejich renovace. Renovace je způsob recyklace, kdy je starý prázdný toner znovu naplněn, aniž by ztratil na kvalitě či hrozilo poškození tiskárny/kopírky v důsledku jeho používání. Vedle přírodně šetrného zpracování, přináší tento způsob recyklace i ekonomický benefit, který, zejména při intenzivním kancelářském využívání těchto přístrojů, může ročně dosahovat až desetitisíců. Takto ušetřené peníze mohou podstatně pomoci těm, kteří se bez cizí pomoci neobejdou, například mentálně postiženým.

Reklama

Kde peníze pomáhají?

V České republice se prodá ročně 3,5 milionu kusů originálních tonerových a 8,4 mil. ks originálních inkoustových kazet. V roce 2008 bylo renovováno pouze 32 % (tonerové kazety), resp. 25 % (inkoustové kazety) z nich. Společnost OTTO Office chce tato čísla změnit, a proto vytvořila a iniciovala projekt SBÍREJ-TONER.CZ. Ten by měl v rozmezí šesti měsíců nejenom zvýšit procento renovovaných kazet, ale především přinést významnou finanční injekci ústavům s péčí o mentálně postižené v každém kraji České republiky. „Oslovili jsme občanská sdružení, diagnostické ústavy, ale i příspěvkové organizace, podporující osoby s kombinovaným i úplným postižením. Ve spolupráci s většinou krajských úřadů byla hlavním kritériem míra neodkladné potřeby finanční pomoci,“ říká Klára Noworytová, generální ředitel společnosti OTTO Office a koordinátorka projektu.

Jak se zapojit do projektu?

Přihlášení do projektu je možno telefonicky na lince 800 130 100, zasláním přihlašovacího formuláře faxem na 800 140 100 nebo on-line na oficiálních webových stránkách celého projektu www.sbirej-toner.cz, kde naleznou zájemci veškeré další informace o projektu. Ihned po registraci zájemce obdrží zdarma do 24 hodin sběrný box, určený pro prázdné tonery, pokud se ovšem nerozhodne použít vlastní možnost, například prázdnou krabici.

Až do konce sběrného roku, tj. do konce října 2009, budou tyto boxy bezplatně odváženy a předávány k renovaci. Peníze, získané za renovované tonery, budou poukázány na účet spolupracujícího ústavu pro mentálně postižené přímo v kraji sběratele. „Neočekáváme závratné částky, ale jakoukoli výpomoc vítáme, rádi bychom totiž zmodernizovali prostory ústavu a stále nemáme dostatek finančních prostředků. Tento projekt se rovněž ukázal jako skvělá výplň volného času našich hospitalizovaných dětí, nadšeně se zapojili do jeho propagace a focení poutačů si vyloženě užily‘‘ uvádí Eva Holečková, vedoucí pardubického stacionáře Slunečnice.

Vedle dobrého pocitu mohou dalším motivem k účasti v tomto projektu být poukázky v hodnotě 250 Kč na nákup kancelářských potřeb u společnosti OTTO Office. Účastník získá možnost nejen pomoci tam, kde je potřeba, ale i zvelebit svoji kancelář či pracovnu v podstatě pouze za to, že se rozhodl ekologicky likvidovat odpad.

Seznam zúčastněných ústavů podle krajů ČR:

1. Karlovarský – Denní centrum Žirafa
2. Plzeňský – DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM BYSTŘICE NAD ÚHLAVOU
3. Ústecký – Ústav sociální péče Háj u Duchcova
4. Středočeský – NEZÁVISLÝ ŽIVOT
5. Praha – POHODA – společnost pro normální život lidí s postižením
6. Liberecký – Domov pro osoby se zdravotním postižením v Raspenavě
7. Královéhradecký – SKOK do života
8. Pardubický – Denní stacionář Slunečnice Pardubice
9. Vysočina – Diagnostický ústav sociální péče Černovice
10. Jihočeský – Domov PETRA Mačkov
11. Olomoucký – Domov Větrný mlýn Skalička
12. Jihomoravský – LILA Domov pro postižené děti Otnice
13. Moravskoslezský – Sírius
14. Zlínský – Domov pro osoby se zdravotním postižením Pačlavice

Autor: Redakce Nazeleno.cz