fbpx

TZ: Nové cizrnové pomazánky v bio kvalitě0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ochutnejte novou řadu cizrnových pomazánek připravených pro Vás pod řadou ŽIJTE ZDRAVĚ, ŽIJTE BIO. 

Pomazánky jsou ve čtyřech variantách, s příchutěmi oliva, pesto, uzené tofu a základní a budou se do budoucna rozšiřovat o další sortiment. Výrobky pochází z ekologického zemědělství a neobsahují žádné konzervační látky a ustalovače. Navíc jsou bezlepkové a české výroby.

Cizrna neboli římský hrách patří mezi nejkvalitnější luštěniny vhodné pro lidskou výživu. Je nepostradatelnou složkou stravy vegetariánů a doporučuje se zvláště pro děti a těhotné ženy. Kvalita semen je daná vysokým obsahem polysacharidů, bílkovin a vlákniny (5 – 19 %). Z hlediska aminokyselinového složení je cizrna dobrým zdrojem lysinu (cca 7 %).

Reklama

Cizrnové pomazánky

Má vysoký podíl nenasycené mastné kyseliny linolové, která patří mezi tzv. Omega 6 mastné kyseliny a je účinná v prevenci onemocnění srdečně-cévní soustavy (snižuje hladinu cholesterolu). Značný je i obsah vápníku a železa.

Z vitaminů je pozoruhodný obsah kyseliny pangamové (vitamin B15), která je účinný antioxidant a pomáhá předcházet tvorbě peroxidů, které se podílejí na procesu stárnutí. Snad tato naše snaha bude korunována Vaší spokojeností.

Výrobky od společnosti Biozas koupíte ve většině zdravých výživ.

Autor: Redakce Nazeleno.cz