fbpx

TZ: Hotel Šumava Inn na Kvildě má evropskou ekoznačku0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Hotel Šumava Inn na šumavské Kvildě se stal dalším českým ubytovacím zařízením, které se může pyšnit evropskou ekoznačkou „Květina“. Od 4. srpna tak může tento horský hotel oprávněně nazývat své služby „ekologicky šetrnými“, neboť splnil náročná kritéria, která jsou se získáním „Květiny“ spojena.

Pro turisty z celé Evropy, kteří chtějí ubytování kvalitní a zároveň šetrné k životnímu prostředí, je „Květina“ důvěryhodným dokladem. Hosté jsou přímo v místě informování také o tom, jak oni sami mohou přispět ke snahám hotelu snížit negativní dopady na životní prostředí a současně mají jistotu, že hotel je pod pravidelným dozorem certifikační instituce, kterou je CENIA, česká informační agentura životního prostředí.

Reklama

Ekohotely musí dodržovat mnohé ekologické podmínky

Hotel má kapacitu deseti pokojů s 31 lůžky. „V rámci naší snahy o ochranu životního prostředí využíváme především produkty od místních šumavských dodavatelů“, řekl jeho ředitel Petr Klinecký.

Oceněný hotel je již jedenáctým českým ubytovacím zařízením, které se může tímto certifikátem chlubit a třináctým poskytovatelem „ekologicky šetrné služby“ v České republice.

A co přesně logo „Květina“ u ubytovacího zařízení představuje? Odpovídá Pavel Hrubý z CENIA, české informační agentury životního prostředí: „Dokládá odpovědný přístup nejen k ochraně životního prostředí, ale i k zaměstnancům a především k hostům. Opatření, která musí hotel přijmout, se týkají celého provozu a přispívají k úsporám vody, energie i materiálu.“ (Více o ekohotelech se dozvíte z článku na Nazeleno.cz – pozn. red.)

S dalšími držiteli Květiny, stejně jako s podrobnými kritérii pro její získání, se můžete seznámit na webových stránkách www.ekoznacka.cz. Na stejném místě najdete i seznam „ekologicky šetrných výrobků“, označených národní ekoznačkou „Ekologicky šetrný výrobek“.

Autor: Redakce Nazeleno.cz