fbpx

TZ: Ekofestival ve znamení odpovědné spotřeby0

V pořadí již čtvrtý Ekofestival se uskuteční ve středu 3. června v Praze. Festival životního prostředí, který každoročně organizuje Zelený kruh, je pořádán u příležitosti Světového dne životního prostředí. Tento den stanovilo v roce 1972 Valné shromáždění OSN na 5. červen.

Cílem Ekofestivalu je zábavnou a nenásilnou formou zvýšit informovanost veřejnosti o problematice ochrany přírody, upozornit na základní vazby mezi fungováním přírody a města, poukázat na dopady spotřebitelského chování na životní prostředí a nabídnout existující možnosti alternativního spotřebitelského chování.

Reklama

Čtvrtý ročník Ekofestivalu je zaměřen na téma odpovědné spotřeby. Formou informačních stánků se budete moci dozvědět více o důsledcích klasického spotřebitelského chování a zároveň se informovat o spotřebních alternativách, které jsou šetrnější k přírodě a lidskému zdraví.

Připraven je pestrý program

Festival začíná v 10.00 hodin a místem konání je Náměstí Míru v Praze 2. V rámci programu vystoupí například kapela Veronica, která zahraje a zazpívá lidové písně. Formace Malee Divy zase zahraje hudbu s africkými rytmy a písně inspirované balkánským a židovským folklórem. Připraveno je také divadelní vystoupení souboru Loutky bez hranic. Herci zahrají představení Světlušky a světluškové nebo Teplo, tepleji, nejtepleji. Na obě představení volně navážou kreativní dílny pro děti i dospělé.

programu mají své místo také filmy s ekologickou tématikou, které byly uvedené na mezinárodním filmovém festivalu o životním prostředí Ekofilm. Akce se zúčastní významné organizace působící na poli ekologie a zdravého životního stylu. Podrobný program je k dispozici na webu www.zelenykruh.cz. Leták k festivalu je možné stáhnout zde (PDF).

Autor: Redakce Nazeleno.cz