fbpx

TZ: Dahon na veletrhu Eurobike představil nové skládací kolo los P70

Tváří nové řady kompaktních full-size skládaček Dahonu, která nese název Ios, byl do této chvíle zejména Dahon Ios XL. Na veletrhu Eurobike ale největší světový výrobce skládacích kol odhalil fotky druhého modelu řady: skládacího kola Dahon Ios P7.

Reklama

Technologické řešení řady Ios stihlo jen několik týdnů od oficiálního uvedení vzbudit velké pozdvižení mezi cyklisty, kteří jej viděli na veletrzích Eurobike nebo Interbike. Model Ios XL se například na Eurobiku stál jedním z osmi produktů, které získaly cenu iF Gold Award. Obrázky Dahonu Ios P7 však dávají tušit, že ani tento model za XLkem coby vlajkovou lodí příliš nezaostal.

Dahon Ios P7 je plnohodnotné 24palcové skládací kolo, které však po složení zabere místa stejně asi jako 20palcová skládačka. Je vybaveno sedmi rychlostmi a svojí stavbou napovídá, že se stane oblíbeným zejména při dojíždění do práce. Jako u celé řady jsou rozvor kol, geometrie posezu a celkové jízdní vlastnosti totožné s koly plnohodnotných velikostí. Ios P7 bude navíc disponovat všemi vychytávkami, které tento rok Dahon představil. Patří mezi ně například patentovaný systém nastavitelného a zároveň i skládacího představce Andros, který se během chvilky přizpůsobí výšce nebo stylu jízdy kteréhokoliv cyklisty, pumpička v sedlovce, osvětlení Valo zabudované do představce či dynamo v předním náboji. Chybět nebude ani možnost nabíjení mobilních telefonů, GPS a všech dalších přístrojů, které pro napájení využívají USB port.

Na českém trhu bude řada skládacích kol Ios představena v listopadu na veletrhu Bike Brno (Sport Life). Na základě zájmu českých zákazníků ji pak firma AZUB BIKE, výhradní dovozce skládacích kol Dahon do ČR, uvede v roce 2010 do prodeje na českém trhu.

Autor: Redakce Nazeleno.cz