fbpx

TZ: Biojarmark Praha rekordně!0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Co lze tentokrát nového čekat v pátek 17. září od 14:00 do 19:00 a v sobotu 18. září od 10:00 do 18:00 na Toulcově dvoře v pražské Hostivaři při již 17. Biojarmarku a Dožínkových slavnostech? Toť tradiční otázka „štamgastů“, kteří se opět chystají na tuto dominantní akci Měsíce ekologického zemědělství a biopotravin. Vědí, že nikde jinde u nás nepotkají po dva dny tolik  stánků s BIO i přírodními produkty, to vše  doprovázené  hrami pro děti i rodiny, vesměs s důrazem na lidové zvyky a „venkovské“ dovednosti, navíc v atmosféře folklorních muzik s důrazem na ty, kde to roztáčejí hlavně děti a mládež. A právě nyní k tomu organizátoři z Ligy ekologických alternativ navíc dodávají: účastí bioprodejců bude letošek rekordní, už nyní je jich přihlášeno 55!

 

Reklama

Novinky na 17. Biojarmarku a Dožínkových slavnostech

A novinky? Letos aktéři počítají s větší prezentací novinek světa BIO na pódiu. Ať už půjde o novou řadu biovín z Templářských sklepů Čejkovice, biopivo BIOrganicu Plzeň či dokonce biošpek a bioklobásky rakouského producenta, nebo o služby různých subjektů na poli stále žádanějších biobedýnek. Návštěvníci by se měli též dozvědět, jakou šíři výbavy pro děti v přírodních materiálech lze nakoupit pod jednou „internetovou střechou“ zaměřenou na rodiny, co z biosortimentu je možné dnes koupit výhodně v lékárnách a mnoho dalších zajímavostí.

Oproti loňsku se pro velký úspěch rozšiřuje možnost besed s výživáři o kvalitnější stravě pro dítka (tentokráte zejména předškolní a školní) – nabídnuty jsou hned tři, vždy s poradnou i základní prezentací cílů i průběhu projektu Bioškoly – zavádění biopotravin do škol a předškolních zařízení (viz www.bioskoly.cz).  

 

Dožínkový průvod i křtění BioAbecedáře

Svůj avizovaný BioAbecedář zde také chce v sobotu pokřtít, vypravit do světa a doprovodit autogramiádou Hanka Zemanová.

Kdo slyšel o pěkné zdejší tradici krojovaného dožínkového průvodu s pásmem zvyků a tanců a chtěl by něco z ní ulovit i fotoaparátem, pak by měl být letos v pohotovosti už ve 14:00.

Časové i obsahové podrobnosti do poslední chvíle aktualizují organizátoři na portálech www.biopotraviny.infowww.toulcuvdvur.cz.

Foto: archiv LEA

Autor: Redakce Nazeleno.cz