fbpx

Tyto robotické vysavače vám i vytřou podlahu0

Pokud bychom měli vytvořit seznam nejvíce neoblíbených domácích prací, na prvních příčkách by bylo luxování a vytírání. Kdo by měl rád to šílené množství fyzické námahy, které vyžadují, včetně bolesti zad, ohýbání a namáčení rukou v mastné špinavé vodě? Co když vám řekneme, že hybridní robotický vysavač s mopem má v úmyslu převzít všechny tyto hrozné aspekty na sebe?

zdroj: nikolay100/shutterstock.com

Benefity robotického vysavače jako pomocníka v domácnosti

Existuje mnoho důvodů, proč je dobré mít v domě robotický vysavač. Níže uvádíme ty nejdůležitější, abyste věděli, co můžete očekávat od nejlepších robotických vysavačů! Které to jsou? Recenze robotických vysavačů vám napoví. A nyní k těm benefitem.

Detekuje všechny úrovně nečistot

Roboty jsou schopné si poradit se všemi druhy nečistot. Od prachu, který se právě usadil, až po nečistoty, které jsou již hluboce zakořeněný ve vašem koberci. Pomocí integrovaného senzoru dokáže robotický vysavač detekovat množství práce potřebné v konkrétní situaci. V případě potřeby opakovaně projde určitou oblast a vypne se, až když je úplně čistá. Tato působivá úroveň detailů nemá u autonomního stroje obdoby!

Je uživatelsky přívětivý

Mnoho lidí se robotických vysavačů obává, protože si myslí, že jejich používání vyžaduje určitou úroveň technických znalostí.. Až budete produkt sami zkoušet, budete překvapeni, jak snadné je použití. Jakmile ho naprogramujete, robot se prakticky sám spustí.

Kromě toho nejlepší robotické vysavače, které jsou v současné době k dispozici, jsou vysoce vytříbené, což znamená, že jsou samoregulační a ano, spolehlivé! To znamená, že nehody kvůli technologii jsou nepravděpodobné. Se správným robotickým vysavačem se nemusíte obávat, že by se zařízení na něčem zaseklo nebo selhalo.

Je to skvělé řešení pro seniory

Pro ty, kteří mají problémy s mobilitou, jsou hendikepovaní i starší lidé, zaručeně ocení pomoc robotů. Díky jejich hands-free výkonu a snadnému použití budou pro ně tyto stroje osvobozující, protože již nebudou muset najímat úklidovou službu, nebo žádat o pomoc blízké!

Překvapivě dostupné

Robotické vysavače i mopy jsou již delší dobu k dispozici pro domácí použití. Jak stále více výrobců vyrábí tyto „robohelpery“, jejich cena je stále dostupnější. Nebudete muset rozbít bank, abyste si ho zadovážili. Je pravda, že u špičkových modelů s více funkcemi a lepší kvalitou může jejich cena dosáhnout až 30 tisíc a více CZK. Avšak, opravdu existují modely, které vyhoví rozpočtu každého.

Velmi efektivní

Nejlepší robotické mopy dokáží provádět množství úkolů. Metodický pohyb robota zajišťuje, že každý centimetr podlahové plochy je pokryt, aby byl váš domov důkladně uklizen.

Šetří zaneprázdněným majitelům spoustu času

V dnešním rychle se rozvíjejícím světě je každý z nás den více a více zaneprázdněn. Ve skutečnosti jsme již zvládli multitasking a je to běžná součást moderní existence. Dalším důvodem, proč je koupě robotického vysavače pro většinu lidí atraktivní, je ten, že nemusí být poblíž, když zařízení ukl\zí. Z domu můžete odejít i když robot dělá svou práci. Poté, co strávíte hodiny odpočinkem, prací, hraním s dětmi nebo nakupováním, vás po otevření vchodových dveří přivítá domov jako ze škatulky!

Pokud to ještě nevíte, robotické vysavače se od sebe liší, aby uspokojily různé potřeby a přání majitelů domů. Ve většině případů jsou roboty speciálně navrženy tak, aby vynikly v jedné nebo dvou oblastech. Chcete-li se rozhodnout chytře, musíte nejprve posoudit své potřeby a vybrat zařízení, které vám může poskytnout nejvíce výhod a nejméně nevýhod.

zdroj: Krakenimages.com/shutterstock.com

Faktory, které byste měli vzít v úvahu před zakoupením robotického vysavače

Při výběru robotického mopu je nejdůležitějším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, typ podlahy, kterou chcete uklízet. Existují robotické vysavače , které jsou speciálně navrženy pro práci na dřevěných nebo laminátových podlahách. Pokud veškerá podlaha ve vašem domě sestává ze dřeva, můžete si bezpečně koupit robota speciálně určeného pro tento materiál. Pokud však máte kombinaci dřevěných nebo laminátových podlah a koberců, pak je pro vás ideální volbou robotický vysavač, který dokáže uklidit všechny typy povrchů.

Dalším zásadním faktorem je rozloha vašeho domova. Konkrétně byste měli znát celkovou plochu podlahy. Nejdůležitějším faktorem, který je zde třeba vzít v úvahu, je kapacita baterie a vodní nádrže. Kapacita baterie určuje, jak dlouho robot vydrží pracovat, dokud se nebude muset znovu dobít. Pokud si koupíte model, který nemá významnou kapacitu baterie a váš domov má velkou plochu, není to opravdu velký problém, pokud předem víte, že robot se bude muset několikrát znovu nabít dokud dokončí práci.

Věcí, kterou opravdu musíte zvážit, je vodní nádrž. Důvodem je to, že ve většině případů budete muset ručně naplnit vodu do nádrže robota. Pokud robot nedokáže pojmout dostatek vody k dokončení úklidu, budete ji muset doplňovat, což může být otravní.

Pokud máte v domě domácí mazlíčky, pak je to další důležitý faktor, který je třeba vzít v úvahu. Je to proto, že většina domácích mazlíčků má srst, která může ucpat robotický systém, což pak může způsobit značné problémy. Naštěstí existují robotické vysavače, které jsou speciálně navrženy pro práci v domácnostech s domácími mazlíčky. Tyto druhy robotických čističů jsou schopny zachytit chloupky a odstranit skvrny zanechané domácími mazlíčky.

Robotické vysavače, které vám podlahu i vytřou

Nyní, když jste vybaveni základními informacemi o robotických vysavačích, zde jsou 2 z nejlepších robo pomocníků, kteří dnes uklízí domácnosti a kanceláře téměř po celém světě.

zdroj: heureka.cz

1. Xiaomi Roborock S5

Když Roborock navrhoval S5, je jasné, že měli na mysli jednu věc: vytvořit robotický vysavač a mop, který je inteligentní. Jedním z problémů mnoha současných smart vysavačů je, že vývojáři ještě nedokončili navigační systémy. Roboti narážejí na věci, padají dolů ze schodů, uvíznou v rozích a nutí vás zasáhnout.

Roborock S5 zde však udělal pokrok. Orientuje se ve vašich interiérech rozumně a dává vám jistotu, kterou u jiných produktů v dané třídě získáte jen zřídka. Připojení Roborock S5 k WiFi ve vaší domácnosti je snadné. Dodává se s užitečnou aplikací, kterou si můžete nainstalovat na svá zařízení a která vám umožní nakreslit „no-go“ zóny pro robota a zabránit tak jeho újmě. Má také funkci, která umožňuje nastavit přesné časování, kdy se má robot zapnout.

Roborock vždy vybavuje své robotické vysavače vysokokapacitními bateriemi a S5 se nijak neliší od ostatních produktů v nabídce společnosti. Obrovská 5200 mAh baterie nabízí dostatečné nabití až na dvě a půl hodiny nepřetržitého čištění – ideální pro velké domácnosti. Výkon mopu Roborock S5 je také působivý. Robot používá jedinečný systém vytírání, který eliminuje šmouhy a zabraňuje jakémukoli zbytku vody na vaší podlaze. I když tato technologie není exkluzivní pro Roborock, je těžké najít něco podobně efektivního ve stejné cenové kategorii.

2. Xiaomi Roborock E35

Roborock E35 je robotický vysavač / mop střední třídy společnosti Xiaomi. Nabízí slušnou kombinaci cenové dostupnosti, funkcí a kvalitních komponentů jakož i digitální nástroje, které usnadňují plánování. Stejně jako ostatní modely řady Roborock má spoustu špičkových funkcí, včetně sání 2 000 Pa, masivní 5 200 mAh baterie na 150 minut uklízení a bodového čištění v kruhu 1,2 metru.

Nastavení vysavače je osvěžující přímočaré. Poté, co vyjmete robota a příslušenství z krabice, je vaším prvním úkolem připojit nabíjecí dok a nainstalovat mop na spodní stranu zařízení. Dále si stáhnete aplikace Mi Home App z Apple App Store nebo Google Play a připojíte zařízení k domácí bezdrátové síti. Jakmile to uděláte, můžete E35 ovládat pomocí smartphonu odkudkoli. Díky čemu však tento robot vyniká, není snadné nastavení: je to schopnost vyhnout se předmětům na podlaze. Problém většiny robotických vysavačů (i těch od předních výrobců) spočívá v tom, že nakonec narazí na věci a uvíznou, co vás nutí vymotat je, což vylučuje část benefitů, které robotický vysavač nabízí. Roborock však dal modelu E35 podivnou schopnost obcházet objekty. Navíc je zařízení nezvykle tiché, což je příjemná změna oproti ostatním produktům v dané třídě Pokud jde o výkon, testy naznačují, že dokáže uklidit například více než 95 procent mouky rozsypané na podlaze, což je výrazně více než u konkurence.

Hybridní robotické mopy jsou tu, aby úplně změnily hru zvanou úklid. Vyznačují se oběma důležitými funkcemi, tj. luxováním a vytíráním podlah s profesionálním finišem. Jsou o něco dražší než běžné robotické vysavače nebo robotické mopy, ale stojí za investici pro lidi, kteří by udělali cokoliv, aby jejich domov uklízel kdokoli kromě nich!

Zdroje informací:

Autor: Komerční sdělení