fbpx

TONDACH: Pálená taška Stodo 12 nyní i pro střechy s nižším sklonem0

Špičkové kvalitativní i estetické vlastnosti jsou nejčastějšími důvody, proč lidé touží na své střeše mít tradiční pálenou střešní krytinu TONDACH. Na své střechy je žádají majitelé klasických rodinných domů, historických chalup i moderních novostaveb.

O konkrétním typu krytiny se však uživatelé často rozhodují i na základě sklonu střechy, což je velmi důležitý parametr. Skvělou zprávou je, že i v případě střech s nižším sklonem mají nově majitelé takovýchto nemovitostí možnost použít oblíbený model Stodo 12. Nejnovější laboratorní testování totiž potvrdilo, že se tato taška skvěle hodí pro střechy až do sklonu 25°, a to bez použití dalších dodatečných opatření, která by zvyšovala konečnou cenu.

Pečlivé laboratorní testování modelu Stodo 12

Toto testování vlastností oblíbeného modelu pálené střešní tašky Stodo 12 probíhalo v Belgii ve městě Kortrijk v laboratoři koncernu Wienerberger, která se kvalitou jednotlivých typů střešní krytiny zabývá již více než dvě desetiletí. V rámci zkoušky byl fragment šikmé střechy s testovaným modelem střešní tašky umístěn do speciálně uzpůsobené měřicí aparatury a při postupném měnění sklonu střechy byl zatěžován věrně simulovaným větrem a deštěm (kombinace ventilátorů a přiváděné vody). V rámci celého procesu bylo sledováno, do jakých podmínek krytina těmto vlivům bez problémů odolává. Toto pečlivé laboratorní měření ověřilo, že je možné u modelu pálené střešní tašky Stodo 12 snížit bezpečný sklon střechy z 30° na 25°.

Stodo 12, glazura břidlicově černá – vhodná i pro nižší sklony střech

I nízký sklon střechy umožňuje použití kvalitní pálené krytiny

Při sklonech střechy v rozmezí 25° a 90° není navíc nutné v případě krytiny Stodo 12 provádět celoplošné bednění, čímž je umožněna rovněž značná úspora materiálu. Kromě materiálové úspory je však výhodou také kratší doba potřebná pro realizaci střechy a rovněž nižší hmotnost celého střešního systému.

Vhodné střešní doplňky pomáhají šetřit náklady

Kromě výběru základních střešních tašek bychom však měli stejnou pozornost věnovat také příslušným střešním doplňkům. U TONDACH, největšího českého výrobce pálené střešní krytiny, se však i v tomto případě můžeme spolehnout na komplexnost celého řešení – k jakémukoli modelu pálené tašky je totiž možné získat také potřebné funkční a stejně tak esteticky zdařilé střešní doplňky.

Oblíbená taška Stodo 12 v provedení tmavě hnědá engoba – tmavé odstíny střech jsou stále žádanější

Značně zajímavou variantou z hlediska odvětrávání střechy jsou pak speciální keramické tvarovky zvané „tašky posuvné větrací pro připojení hřebene“. Tyto doplňkové tašky vyrábí TONDACH pro modely Falcovka 11, Srdcovka 11 a rovněž výše popisovaný model Stodo 12 a umožňují nejen výrazně jednodušší montáž, ale především znatelnou úsporu nákladů (v oblasti hřebene až o 45%). Investor tak šetří náklady nejen, co se týká práce, ale také stran materiálu, neboť není nutná aplikace některých klasických doplňků (větrací pás hřebene).

Informujte se více na www.tondach.cz nebo v katalogu TONDACH.

Autor: Komerční sdělení