Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

23 tun vysloužilých elektrozařízení vysbírali žáci a studenti Jihomoravského kraje

21. 06. 2011 | Tisková zpráva


Bezmála 23 tun vysloužilých elektrozařízení vysbírali v rámci projektu Ukliďme si svět žáci základních a středních škol Jihomoravského kraje. Ve srovnání s ostatními regiony jim tento výsledek zajistil čtvrté místo na pomyslném žebříčku. Nejlepší školou na jižní Moravě se v celkovém množství stala ZŠ Vranov nad Dyjí, jejíž žáci přinesli přes 3,6 tuny „vysloužilců“. V přepočtu na žáka pak první místo patří ZŠ a MŠ Borkovany se 70 kilogramy na hlavu. Projektu Ukliďme si svět se letos zúčastnilo téměř 200 tisíc žáků ze 700 přihlášených škol.

V Jihomoravském kraji se do projektu zapojilo celkem 94 škol s více než 27 tisíci žáky. „Letošní ročník osvětové kampaně Ukliďme si svět se setkal s nebývalým zájmem škol i jejich žáků. Zúčastnilo se ho až o 500 škol více než před rokem. Třeba v Jihomoravském kraji se jen od začátku roku přihlásilo 54 nových škol,“ uvádí Roman Tvrzník, generální ředitel neziskové společnosti ELEKTROWIN, která tento projekt již čtvrtým rokem organizuje pro všechny základní a střední školy v republice.

Jihomoravští studenti nás překvapili, s jakou vervou se do recyklace pustili. Třeba na ZŠ a MŠ Borkovany pouhých 36 žáků sesbíralo až 2520 kilogramů nefunkčních elektro pomocníků. Díky recyklaci tak žáci z jižní Moravy zabránili vzniku až 257 tun CO2,“ vysvětluje Jana Machková, která má v ELEKTROWINu soutěž na starosti, a dodává: „Rekord čtvrtého ročníku však drží žáci ze ZŠ a MŠ Dolní Olešnice z Královéhradeckého kraje, kde na jediného žáka připadá rovných 161 kilogramů. Každý žák tak do školy přinesl v průměru dvě velké ledničky a pračku.“

Čtvrtý ročník kampaně Ukliďme si svět nakrmil sběrné koše jednoznačně nejvyšším množstvím vysloužilých elektrospotřebičů. Celkem se jich podařilo vysbírat přes 206 tun. Pro lepší představu – je to 1,2krát více než hmotnost Petřínské rozhledny. K nejlepším regionům v celkovém množství vysbíraných elektrozařízení patří Pardubický kraj. Žáci ze 47 přihlášených škol tam sesbírali téměř 36 tun. Druhé místo patří Moravskoslezskému kraji (32 tun) a třetí místo obsadili žáci Středočeského kraje (23 tun). 

Díky projektu Ukliďme si svět se žáci základních a středních škol zábavnou formou seznamují s pozitivními dopady recyklace a aktivně se zapojují do sběru elektrozařízení. „Nejúspěšnější školy získají atraktivní odměnu, a to nejen pro žáky a studenty, ale také pro pedagogy, kteří své žáky celou soutěží provázeli,“ uzavírá Machková.

Tagy: Tiskové zprávy

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií