fbpx

Tipy nazeleno – ušetřete s námi tisíce korun!0

3. Vyměňte staré spotřebiče

Úspory energií - vyberté si nejlepší úsporné spotřebiče3. Vyměňte staré spotřebiče

Schovávat si ledničku po babičce opravdu není nejhospodárnější způsob nakládání s elektřinou. Novější modely mají často několikanásobně menší spotřebu energie při stejné nebo lepší účinnosti. Při nákupu se vždy se dívejte po energetickém štítku, který je u mnoha přístrojů povinný.

Tip: Starý spotřebič odvezte do nejbližší sběrny surovin, jeho likvidace je většinou zdarma (resp. určitý poplatek platíte už při koupi nového elektrického výrobku).

Díky tlaku na snižování spotřeby a zvyšujícím se nákladům za energie prošly mnohé spotřebiče razantním vývojem. Výsledkem je často mnohem nižší spotřeba, která v kombinaci s moderními technologiemi dokáže udělat s účtem za elektřinu/vodu opravdové divy. Nevyhazujte samozřejmě bezmyšlenkovitě každý spotřebič, zkontrolujte si jeho spotřebu (ideálně pomocí wattmetru) a porovnejte jeho výkon s moderními kolegy. Při výběru vám pomůže povinné umístění tzv. energetického štítku na mnoha spotřebičích (ledničky, pračky, myčky, žárovky) s kategoriemi od A do F. V současnosti se v mnoha oblastech prosazují i úsporné produkty s označením A+ a A++ s  výrazně nižší spotřebou.

Reklama

Ušetřete s nazeleno: 1000 – 20000 Kč

 

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz