fbpx

Tipy, jak si zkrášlit zahradu podzimní výzdobou0

Se stále padajícím listím a odcházejícími květinami může zahrada na první pohled působit poněkud zanedbaně, pokud si ji však vezmete do parády, je velmi snadné z ní vytvořit krásné útočiště pro celou rodinu. Jaké kroky podniknout, aby vaše zahrada patřila k těm nejhezčím v sousedství?

Zdroj: unsplash.com, Nick Night

Nejprve se pusťte do úpravy stávajících rostlin

Úplně prvním krokem před dekorováním zahrady je shrabání spadaného listí, které bude nutné praktikovat pravidelně, pokud chcete, aby vynikly ostatní krásy zahrady. Kromě toho je také žádoucí na zimu připravit všechny stávající rostliny. Ty v květináčích, které mají rády teplo, postupně přeneste domů. Podstatné je také zrýt všechny záhony, případně vysadit nové ovocné stromky nebo růže.

K úpravám zahrady budete potřebovat různé zahradní náčiní, je vhodné tak prolistovat akční letáky na slevovém portálu Kaufino.com, a vybrat si tak náčiní za co nejvýhodnější ceny. Spoustu vhodných pomocníků nabízí i akční leták Billa či jiné slevové prospekty vybraných supermarketů. Jakmile bude zahrada očištěna od spadaného listí a rostliny budou připraveny na nadcházející zimu, můžete se s čistým svědomím přesunout k dekorování zahrady.

Vsaďte na dýňovou klasiku

Dýně jsou senzační dekorací a stejně tak skvělé jsou i následně v kuchyni. Dýňové recepty, zejména taková dýňová polévka, k tomuto období v roce zkrátka neodmyslitelně patří. Nicméně stejně tak jde podzim ruku v ruce s dýňovými dekoracemi, ať už živými, nebo umělými. Vypěstujte si dýně buď sami, nebo si je zakupte v supermarketech a farmářských trzích. Na výběr jsou tykve různých tvarů i velikostí, které společně vytvoří doslova kouzelné prostředí. Oblíbenou podzimní aktivitou je samozřejmě vyřezávání dýní, kterého se taktéž můžete zhostit, pokud chce svoji podzimní výzdobu posunout ještě o stupínek výš. Umístěte dýně podél cesty, ozdobte s nimi květináč nebo je jen nahodile rozmístěte po zahradě. Podzimní šmrnc je zajištěn v každém případě.

Čím dalším zkrášlit svoji zahradu?

Kromě toho, že se například v akčním letáku Billa vyplatí hledat akce na dýně nebo zahradní náčiní, se můžete porozhlédnout i po spoustě dalších druhů dekorací, jaké to jsou? Rozhodně jsou to tematicky dekorované věnce, které si můžete pověsit jak na venkovní dveře, tak kdekoliv v interiéru. Pokud patříte ke zručnějším jedincům, nic vám nebrání v tom, abyste se do tvorby originálního podzimního věnce vrhli sami. Využít je k tomu opět vhodné slevové nabídky uvedené na internetových stránkách Kaufino.com. V neposlední řadě skvěle vypadají bylinkové květináče doplněné nejen dýněmi, ale i skřítky či umělými zapichovacími listy. Jestliže je vaše zahrada velká, zajímavou výzdobu představují i balíky slámy. A stejně tak úžasné jsou venkovní lucerny, světýlka na stromy nebo ručně vyráběné ozdoby. 

Autor: Komerční sdělení