fbpx

Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda0

Hledáte favorita mezi tepelnými čerpadly? Mezi nejoblíbenější kombinaci patří tepelné čerpadlo vzduch/voda pro své velké výhody. Jaké to jsou a proč tento typ čerpadla volí zákazníci nejčastěji?

Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda pracuje s teplotou vnějšího vzduchu, kterou převádí na vyšší tepelnou hladinu a díky tomu je tento systém vhodný pro většinu území ČR. Hodí se pro rodinné domy i komerční objekty a přináší sebou několik výhod, pro které se stalo nejoblíbenějším typem tepelného čerpadla zákazníků. Jaké to jsou?

1.   Příznivá cena

Velkou výhodou tohoto typu čerpadla jsou jeho příznivé pořizovací náklady. Jedná se o cenově dostupnou a zároveň kvalitní variantu vytápění. Oproti jiným typům tepelných čerpadel si můžete polepšit o několik tisíc korun.

Počáteční náklady můžete ještě zmírnit díky využití dotace na tepelná čerpadla. Program Nová zelená úsporám nabízí finanční kompenzaci v řádu desítek tisíc korun, o kterou můžete požádat před, během i po dokončení instalačních prací.

2.   Stabilní výkon

Vysoký a stabilní výkon si ponechává tepelné čerpadlo vzduch/voda v každém ročním období. Je vhodné do teplejších a mírných oblastí České republiky, pouze pro horské oblasti doporučujeme čerpadlo země/voda, které v těchto podmínkách zajistí vysoké výkony. Zajistí dostatečný výkon až do -15°C.

Princip čerpadla vzduch/voda se hodí jak pro rodinné domy, velké byty, tak pro komerční objekty. Využít jej tedy můžete například pro vytápění kanceláří apod.

3.   Dlouholetá životnost

Životnost systému se pohybuje v řádech desítek let. Společnost Tenaur navíc nabízí pět let prodlouženo zárukou, která se vztahuje na montáž i na samotné čerpadlo. Při správném užívání a seřízení čerpadla je však jistota, že svou záruku předčí hned několikrát. Důležitý je také pravidelný servis a kontroly.

4.   Rychlá a nenáročná instalace

Tepelné čerpadlo vzduch/voda nevyžaduje příliš velké prostory, není nutný vrt do země apod. Jeho instalace je snadná a rychlá. Moderní design tepelného čerpadla se hodí do každého exteriéru a neurazí ani žádný interiér.

5.   Možnost kombinace s fotovoltaikou

Tento typ čerpadla se velmi dobře kombinuje také s fotovoltaickou elektrárnou. Díky tomu můžete ušetřit ještě více za náklady na energie, především za ohřev vody a vytápění. Vaše investice se tedy stane ještě více návratovou a stálou.

6.   Ekologická varianta vytápění

Tento benefit platí pro všechna tepelná čerpadla, ale je nutné jej zmínit i tentokrát. Vytápění přes tepelné čerpadlo je totiž velmi ekologickou variantou, která nezatěžuje naši planetu. Spalování olejů nebo uhlí v kotli už odzvonilo. Vsaďte raději na alternativní zdroje energií, mezi které můžeme čerpadla hrdě řadit.

7.   Vytápění bez námahy a časté údržby

Skvělou výhodou, zvláště pro starší nebo zdravotně omezené osoby, je také to, že vás už nikdy nečeká nekonečné přikládání do kotle, které může být fyzicky namáhavé. Tepelné čerpadlo funguje plně automaticky a není nutné jej zdlouhavě obsluhovat jako to bývá u kotlů. Správně seřízené čerpadlo je velmi efektivní a zajistí příjemné klima ve vaší domácnosti.

Vybírejte pouze kvalitní tepelná čerpadla od prověřených dodavatelů jako je společnost Tenaur. Za sebou má již tisíce úspěšně realizovaných instalací a tím i spokojených zákazníků, kteří potvrzují kvality této společnosti.

Autor: Komerční sdělení