fbpx

Partneři sekce

Tepelná čerpadla vzduch-voda od značky Nibe0

Sezona tepelných čerpadel je teď v plném proudu. Jarní měsíce jsou ideální příležitostí pro renovaci vašeho vytápěcího systému. Připravte se na topnou sezonu s předstihem a prokonzultujte pořízení tepelného čerpadla se specialisty v oboru. Tepelná čerpadla v Plzni má pod palcem společnost Tenaur, specialista na dodávky, instalace a servis tepelných čerpadel včetně příslušenství.

Tepelná čerpadla neztrácejí na popularitě, právě na opak. Díky dotačním programům jako Kotlíkové dotace nebo Nová zelená úsporám jsou dostupná pro celou škálu zákazníků a jejich pořízení přináší klientům řadu ekonomických (i ekologických) výhod.

Jaká tepelná čerpadla jsou v Plzni a Plzeňském kraji na špici?

Jednoznačně nejoblíbenějším typem tepelného čerpadla je tepelné čerpadlo fungující na principu vzduch / voda. Není divu. Právě tento typ tepelného čerpadla je ideálním řešením pro místní klimatické podmínky mírného pásu. Tepelná čerpadla vzduch / voda jsou pro zdejší podmínky zkrátka jako dělaná. Perfektně fungují ve stálých podmínkách, mimo horské oblasti, a jejich provoz je nepřerušen po celý rok. U kvalitních výrobků, které Tenaur nabízí, neplatí, že je v zimě jejich provoz pozastaven. Tepelné čerpadlo je schopné pracovat i při teplotách pod -20 stupňů Celsia a ohřívat tak vodu pro otopná tělesa i teplou užitkovou vodu pro spotřebu domácnosti.

Tepelná čerpadla Nibe pracují celý rok

Jedním z kvalitních dodavatelů tepelných čerpadel jsou právě tepelná čerpadla Nibe. Jedná se o lety prověřenou značku původem ze Švédska, která nabízí kompletní sortiment tepelných čerpadel. Právě tepelná čerpadla vzduch / voda od značky Nibe vynikají svým stabilním výkonem po celý rok. Pracují hospodárně i při -20 stupních a jejich provoz vydrží i ještě nižší teploty. Samozřejmostí je napojení na chytrou domácnost, ohřev TUV nebo třeba spolupráce s domácí solární elektrárnou. Tenaur ale pracuje i s dalšími dodavateli a výběr je proto opravdu široký.

Jak na výběr tepelného čerpadla?

Jsem majitel běžného rodinného domku a poptávám tepelná čerpadla Plzeň. Jak na to? A co bych neměl opomenout?

Při výběru je jednoznačně nejvyšším parametrem kvalita zařízení. Levnější typy tepelných čerpadel, které se k nám často dovážejí například z východu, se snadno mohou stát promarněnou investicí, protože jejich servis a údržba je často nemožná. Pokud nejste z oboru, je lepší obrátit se na renomovanou firmu, která vám dovede nejen poradit s vhodným výběrem tepelného čerpadla, ale také vám výběr logicky zdůvodnit a pomoci vám zmapovat potřeby vašeho objektu. Je třeba zvolit dostatečný, nikoliv přehnaný, výkon zařízení, rozhodnout se, pro jaké účely jej chcete kromě vytápění využívat (například ohřev vody do bazénu a podobně) i v jakém cenovém rozmezí se má celá investice pohybovat. Zvažte také možnost čerpání dotací, které mohou cenovou návratnost investice velmi urychlit. I tak se návratnost investice tepelného čerpadla vzduch / voda při správné dimenzaci a zajištění objektu před tepelnými úniky pohybuje kolem 4 až 6 let. Návratnost se samozřejmě může lišit i podle způsobu využívání objektu. Tepelná čerpadla nejsou jen doménou rodinných domků a rekreačních budov. Čím dál častěji se pro ně rozhodují i majitelé firemních sídel, výrobních provozů nebo třeba hotelů a penzionů.

S Tenaurem to zvládnete

Objednejte se do plzeňské kanceláře společnosti Tenaur a zjistěte, jaké jsou vaše možnosti. Školení pracovníci vám rádi pomohou s výběrem vhodného typu i výkonu tepelného čerpadla a zařídí nejen jeho dodávku, ale také profesionální instalaci, záruční servis a maximální zákaznickou podporu. Tenaur nyní působí po celé České republice, a proto se na něj můžete obrátit i mimo Plzeňský kraj.

Autor: Komerční sdělení