fbpx

Partneři sekce

Tepelná čerpadla Mitsubishi Zubadan 23 kW0

Kvalitní tepelná čerpadla lze pořídit i za rozumné ceny. Tepelná čerpadla Mitsubishi jsou toho důkazem.

Čerpadla Mitsubishi Zubadan jsou zařízení fungující na principu vzduch / voda. Ta jsou nejprodávanější na českém trhu a samotná značka Mitsubishi patří k oblíbeným. Proč právě tepelná čerpadla vzduch / voda? Jsou dostupná a zároveň výkonná. Pro naše podmínky je jejich výkon navíc dostačující, nemluvíme-li o horských nebo jinak specifických podnebných podmínkách, kam je vhodnější pořizovat zařízení jiných typů.

Jak je to s výkonem tepelného čerpadla

Výkon tepelného čerpadla se odvíjí od mnoha parametrů. Konkrétně řadu Mitsubishi Zubadan lze pořídit na škále od 8 do 23 kW. Pohodlně tak uspokojí obytné domy od těch nejméně náročných po velké objekty s velkou tepelnou potřebou. S výkonem 23 kW se nemusíte bát ani ohřevu teplé vody pro bazén, nebo vytápění dvougeneračního domu. Potřebný výkon tepelného čerpadla však vždy nechte na projektantovi. Pouhý odhad vám náklady stejně neušetří a zbytečně může nadělat paseku při provozu samotného tepelného čerpadla.

Reklama

Jaké parametry rozhodují?

Jeden z klíčových faktorů výběru tepelné čerpadla je tepelná náročnost vytápěného objektu. Je tedy důležitá jeho ztrátovost, která je obvykle nejvyšší u původní zástavby, ale i potřeba ohřevu teplé vody a počet vytápěcích okruhů. S tím souvisí konstrukce domu i pravidelnost jeho užívání. Zapomenout nesmíme ani na podnebné podmínky, které jsou často rozhodujícím faktorem při výběru vhodného principu fungování tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan Inverter je zařízení fungující na principu vzduch / voda a je tedy vhodné pro většinu našeho území. Dnes si navíc umí i tato tepelné čerpadla udržet výkon po celý rok. S mírnou ztrátou dovedou fungovat až do – 28 stupňů a to pro naše území bohatě stačí. Výkon čerpadla vždy volíme tak, aby obsloužilo minimálně 2/3 tepelné potřeby domu. Není však výjimkou ani 100% pokrytí, kde sekundární zdroj funguje pouze jako záloha.

Autor: Redakce Nazeleno.cz