fbpx

Mobily budoucnosti: Nabíjení ze slunce, pohybu či hlasu0

VIDEO! Technologie mobilních telefonů jdou den za dnem kupředu. Tak třeba mobilní telefon na kinetickou či solární energií již není pouze hudbou budoucnosti, ale pomalu se stává realitou. Nevěříte? Podívejte se na unikátní telefony, jaké jste doposud neviděli.

Představujeme novou generaci mobilních telefonů. Přístroje, které nabízí řadu pokročilých funkcí, jsou navíc řešením šetrným k životnímu prostředí. Recyklované materiály, obnovitelné zdroje energie a mnohé další charakterizuje mobilní telefony nové generace. Podívejte se, jaké telefony budeme po kapsách nosit za pár let.

Reklama

„Zřejmě nejsme daleko od doby, kdy se mobilní telefony budou nabíjet ze zvuku našeho hlasu při volání.“

Samsung Blue Earth

Mobilní telefon Blue Earth od společnosti Smasung je zajímavý nejen svým názvem. Uživatelům může nabídnout například plně dotykový displej a je dodáván s nabíječkou a sluchátky, které neobsahují škodlivé bromové zpomalovače hoření jako běžné výrobky.

Mobily a technologie

– Mobil vám spočte produkci CO2

– Kam vyhodit starý mobil?

– První solární mobil v ČR

– Jak šetřit baterii mobilu

– 3 nové solární technologie

Zajímavé je i to, že surovinou pro jeho výrobu byly plasty recyklované z lahví na vodu. Už to samo o sobě napovídá něco o jeho „zelené duši“, navíc se jedná o první telefon na trhu, který může být nabíjen prostřednictvím solárních článků na zadní straně telefonu. Telefon Blue Earth je zkrátka lákadlem pro všechny, kteří mají rádi výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Podívejte se na solární telefon od Samsung

Koncept solárního telefonu od Nokia

Společnosti Nokia se podařilo vyvinout koncept, který nabízí řadu moderních funkcí a navíc je šetrný k životnímu prostředí. Tento „Eco Concept“ telefon nabízí moderní design, nejvíc na něm ale zaujme úplná soběstačnost. Nabíječku pro tento telefon vůbec nepotřebujete, tento mobilní telefon se dokáže sám nabít ze slunečních paprsků.

Podívejte se na solární telefon od Nokia

Mobilní telefon „Yoyo“

Skupina francouzských designérů ModeLabs vytvořila unikátní koncept mobilního telefonu, který je zcela soběstačný a nabízí vskutku netradiční tvar. Mobilní telefon ve tvaru jojo je určen pro nošení na krku, kde využívá kinetické energie při pohybu jeho majitele. Tuto energii transformuje a využívá pro dobíjení baterie. Kromě toho získává energii i z vestavěných solárních článků.


Je libo mobilní telefon ve tvaru jojo? Zdroj: http://www.yankodesign.com

Mechanický telefon Celsius X VI II Papillon

Naprosto nezvyklý koncept mobilního telefonu v sobě nezapře inspiraci klasickými mechanickými hodinkami. Jde totiž o první, zcela mechanický mobilní telefon tvořený 547 ručně vyráběnými komponenty. Přístroj využívá kinetické energie, kterou vytváří pohyby lidského těla. Když telefonujete, je třeba vyvíjet s telefonem nějaký pohyb – třeba přecházet po místnosti. Tato netradiční a originální novinka je ale pochopitelně charakterizována i svou nemalou cenou, mít ho můžete za 200 000 euro (cca 4 952 000 korun).

První mechanický mobilní telefon
První mechanický mobilní telefon. Zdroj: http://www.celsius-x-vi-ii.com

Telefon poháněný zvukem

Věřili byste, že i váš hlas může být zdrojem energie? Právě na tento neuvěřitelný objev přišli vědci z univerzity v Houstonu. Zdá se, že využití zvuků a hluku, kterého je především ve městech ažaž, je skvělý nápad. Pomocí technologie využívající piezoelektrického materiálu budou moci mobilní telefony získávat energii z hlasu. Tento objev by navíc mohl znamenat i velký průlom v nabíjení jiné menší elektroniky, např. iPodů či dokonce notebooků.

Možná nejsme daleko od doby, kdy bude váš mobilní telefon nabíjet ze zvuku vašeho hlasu
Možná nejsme daleko od doby, kdy bude váš mobilní telefon nabíjet ze zvuku vašeho hlasu. Zdroj: http://www.sxc.hu

Solární telefon Umeox Apollo

Jeden z prvních mobilních telefonů čerpajících energii pouze ze slunečního záření byl letos představen na Světovém kongresu mobilních telefonů v Barceloně. S tímto přístrojem se nemusíte bát vyrazit mimo civilizaci, neohrozí vás ani výpadky elektřiny. Pro běžné denní užívání telefonu by vám mělo postačit 2,5 hodinové nabíjení, pokud se vám telefon vybije úplně, bude ale na nabíjení potřebovat celých 17 hodin. Jeden z prvních telefonů na solární energii by měl být k dispozici již během 3. čtvrtletí tohoto roku.

Možná nejsme daleko od doby, kdy bude váš mobilní telefon nabíjet ze zvuku vašeho hlasu
Mobilní telefon Umeox Apollo si budete moci pořídit již během letošního roku. Zdroj: http://smartphonesmobile.net

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz