Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Jezděte na elektrokole stylově

Vzhled elektrokol bývá zhusta hlavně praktický, to se ale nyní začíná měnit. Španělský tým konstruktérů a designérů Oto Cycles vytváří elektrifikované cruisery a retro kola. Jezdit tak můžete nejen ekologicky, ale také hyperstylově.

30. 12. 2013 | Michal Doležel

Ve zkratce:

Chcete elektrokolo, se kterým uděláte také hodně parády? Zkuste elektrický cruiser španělského výrobce Oto Cycles. Nebo se inspirujte a postavte si elektrifikovanou variantu nějakého u nás už běžně prodávaného cruiseru. Na cyklojízdách pak budete za hvězdu.

Také na našich silnicích a cyklostezkách se začínají objevovat tzv. cruisery – kola s charakteristickým rámem a do oblouku zahnutou „štanglí“, širokými řídítky, pohodlným sedlem a tlustými pneumatikami. Jejich design odkazuje na estetiku 50. let minulého století v USA. Takže na těchto kolech často najdete blatníky s křídly, různá retro světla, široké pneumatiky s bílými boky a napodobeniny motocyklových nádrží.

Sen každého hipstera - elektrokolo typu cruiser. Tento vyrábí španělská rodinná firma Oto Cycles. (Foto. Otocycles.com)

Správný cruiser má široká řídítka, pohodlné kožené sedlo, konstrukci rámu uzpůsobenou tak, aby umožňovala vzpřímený posed. Na tomto kole se totiž nesportuje. Při jízdě se kocháte okolím a pozorujte obdivné pohledy kolemjdoucích. Cení se také planetová převodovka v zadním náboji, chromované díly, a další retro prvky. Na dlouhé výlety či turistiku sice takové kolo moc není, zato parády na městských projížďkách s ním uděláte dost. A to je pro leckoho ten základní argument, proč si takové kolo pořídit.

 Na turistiku to příliš není, ale parády s elektrifikovaným cruiserem uděláte dost. (Foto: Otocycles.com)

Španělský výrobce Oto Cycles vyrábí elektrifikované cruisery, přičemž každý z nich je ručně vyráběný originál. Rám je klasický ocelový, o pohon se stará v souladu s legislativou 250W elektromotor, baterie je skrytá v imitaci nádrže. Na cruiseru samozřejmě nesmí chybět klasické pružinové sedlo od britského výrobce Brooks. Kola váží okolo 23 kg, ale v této kategorii o váhu příliš nejde. Cenu výrobce neuvádí, ale jistě nebude malá. Pro kolo si také musíte přijet do Barcelony.

Výrobce nabízí také elektrokola klasického vzhledu. Vybavení kol je ovšem moderní - bubnová brzda Sturmey Archer, sedlo Brooks, pláště Michelin, baterie je značky Samsung a digitální cyclocomputer. (Foto: Otocycles.com)

Související články

Tagy: NazelenoPlus, Technologie, Gadgets (Ekobydlení), Elektrokola

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!