fbpx

11 pozoruhodných skládacích elektrokol0

VIDEO! Podívejte se na 11 unikátních konceptů skládacích elektrokol, které v sobě více či méně spojují požadavky na pohodlný a praktický dopravní prostředek. Jde jen o ulítlé návrhy bláznivých designérů, nebo skutečně originální a praktické řešení? Jaké elektrokolo byste si vybrali vy?

Elektrokola v sobě spojují mnoho užitečných výhod. Umožňují rychlou dopravu ve městě, snadno se vyhnete zácpě a nemusíte být zrovna v dobré kondici, abyste vyjeli kopec, protože to za vás udělá elektrický motůrek.

Reklama

„Skládací elektrické kolo Yike bike se vejde do batohu!“

Elektrokola jsou stále více oblíbená, a i proto se stala předmětem neustálého vývoje a zlepšování. Aby elektrokolo sloužilo majiteli zcela bez problémů a zahrnulo i výhody běžných kol, vrhli se vývojáři na vytváření skládacích elektrokol, která svého majitele potěší i úsporou místa, jednoduchým složením a manipulací. Podívejte se na 11 konceptů skládacích elektrokol, jež možná už brzy potkáme v ulicích.

Skládací a elektrická kola

    – TEST skládacího kola

    – Kupujeme elektrokolo

    – Jak vybrat elektrokolo

    – Je elektrokolo i pro vás?

    – Skládací kola: Nový hit?

Skládací elektrokolo Volkswagen „Bik.e“

Skládací kolo od Volkswagenu nabízí zajímavé zelené řešení do města i na venkov. Střízlivá barevnost a nepříliš nápadný design charakterizují dopravní prostředek, který může být dobíjen z motoru stejnosměrným proudem anebo z běžné zásuvky. Koncept elektrokola „Bik.e“ známé německé automobilky v klidu složíte do kufru auta, čímž odpadají možné starosti s jeho přesouváním. Dojezd kola je 20 km, maximální rychlost 20 km/h.

Skládací elektrokolo „Kobylka“

Tento zcela neotřelý a nápadný design charakterizuje elektrokolo s velmi trefným názvem, jehož bílý rám a zelené doplňky si zřejmě s jiným modelem nespletete. Kromě netradičního designu tento koncept nabízí i možnost praktického složení. Kromě toho ho navíc můžete ještě jednoduše přetvořit na rotoped, který při šlapání zvládne nejen generovat elektrickou energii, ale dokonce ji i ukládat.


Skládací elektrokolo „Kobylka“. Zdroj: http://www.yankodesign.com

Yike bike koncept

Tak toto elektrokolo je opravdu něco! Po složení je tak malé, že ho v klidu dáte do baťohu, váží navíc méně než 10 kg. Elektromotor o výkonu 1,2 kW ale není žádný střízlík, zvládne vyvinout maximální rychlost 20 km/h a pochlubí se dojezdem 10 km.

Kolo Yike bike
Kolo Yike bike. Zdroj: http://www.yikebike.com

Městské elektrické kolo

Jeden z dalších konceptů netradičních elektrokol má na svědomí izraelský designér Yarel Yair. Svůj návrh pojal jako výzvu vytvořit elektrokolo do stísněných městských prostor, výsledkem je koncept kola, které v klidu složíte do kufru auta. Ve spojení s nulovými emisemi je toto řešení jako šité na míru pro dopravu ve městě.

Městské elektrické kolo, které vklouzne do kufru vašeho auta jako nic
Městské elektrické kolo, které vklouzne do kufru vašeho auta jako nic. Zdroj: http://www.coroflot.com

Koncept elektrokola od návrháře Thorstena Wicketa

Tento model se zřejmě stane favoritem nejednoho zeleného nadšence. Zajistí totiž nejen pohodlnou cestu do práce i z práce, splní ale i podmínky na minimální prostor, když ho zrovna nepotřebujete. Tuto elektrickou mašinku totiž jednoduše složíte podél pedálové části do vskutku minimálního objemu.

Koncept elektrokola od návrháře Thorstena Wicketa
Koncept elektrokola od návrháře Thorstena Wicketa. Zdroj: http://www.coroflot.com

Kolo s nosičem od korejského designéra

Kdo by si myslel, že kola nejsou ideální pro přepravu věcí, bude možná překvapen. Důmyslný koncept elektrokola od korejského designéra Shin Hyung Sub Shin vás totiž přesvědčí o pravém opaku. Prostor mezi pedály je zde chytře využit pro vytvoření úložného prostoru, v němž se nemusíte bát přepravovat ani menší zavazadlo.

Kolo s nosičem od designéra z Koreje
Kolo s nosičem od designéra z Koreje Zdroj: http://www.designboom.com

Městské skládací kolo „Diamove“

Tvůrce tohoto inovativního modelu dbal především na správné držení těla. Váha těla řidiče je zde totiž kladena spíše do pánevní oblasti než na ruce a řidítka, což nutí člověka sedět rovně a vzpřímeně. Samotné kolo pak před uložením jednoduše složíte podél předního kola a sympatický malý dopravní prostředek, který se vejde téměř kamkoliv, je na světě.

Městské skládací kolo „Diamove“.
Městské skládací kolo „Diamove“. Zdroj: http://www.yankodesign.com

„CMYK“ skládací elektrické kolo

Tohle elektrokolo, působící skoro dětským dojmem, může být nabíjeno ze 110 V zásuvky a po dvouhodinovém nabíjení vydrží jezdit 50 minut. Po složení je tak malé, že se vejde téměř kamkoliv, třeba do vaší tašky.

 
„CMYK“ skládací elektrické kolo. Zdroj: http://www.manuelsaez.com

„GoCycle“ elektrické skládací kolo

Bývalý návrhář závodních automobilů Richard Thorpe si na tomto kousku vyzkoušel, jak vytvořit nejmodernější skládací elektrokolo na světě. A model GoCycle opravdu nabízí celou řadu zajímavých „vychytávek“. Jednak dosahuje maximální rychlosti až 24 km/h a dojezdu 32 km, což vskutku není málo. Kromě toho nabídne řidiči i pohodlné cestování bez obav o ušpiněný oděv – řetěz kola je zde totiž zcela zakrytý. A co dál? Kvalitu modelu GoCycle zaručuje např. i superlehký rám ze speciální slitiny či zadní tlumič pro snadnou jízdu přes výmoly.

GoCycle“ elektrické skládací kolo
„GoCycle“ elektrické skládací kolo. Zdroj: http://store.gocycle.com

Koncept elektrokola „Ver2 EBIQ“

Říkáte si, co je tohle za podivné vozítko? Jeho tvůrcem je designér Yuji Fujimurah, který dal svému konceptu naprosto netradiční, až futuristický vzhled. Když ho budete chtít složit, vznikne z tohoto dopravního prostředku tvar podobající se kufru, který už celkem jednoduše někam uklidíte.

Koncept elektrokola „Ver2 EBIQ“.
Koncept elektrokola „Ver2 EBIQ“. Zdroj: http://www.coroflot.com

Elektrické skládací kolo od Timothyho Dawa

Tohle kolo má ambice stát se tím „nej“. Nejen, že jeho pohon zajišťují dvě 26V lithium-iontové baterie pro neuvěřitelných 120 km asistované jízdy. Navíc ale obsahuje i celou řadu dalších pokročilých funkcí, jako jsou dopravní ukazatele, světlomety nebo brzdová světla pro vaši větší bezpečnost. S robustním 250W motorem se navíc dostanete i do strmějšího terénu a nemusíte se bát cestovat ani ve větrnějších oblastech.

 Elektrické skládací kolo od Timothyho Dawa
Elektrické skládací kolo od Timothyho Dawa. Zdroj: http://timothydaw.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz