fbpx

Taška na sluneční energii dobije mobil i iPod0

Tato vcelku obyčejná taška, do které se vám vejdou všechny potřebné věci, má jednu úžasnou schopnost. Díky solárním panelům na povrchu zvládne dobít jakoukoliv menší elektroniku – mobil, fotoaparát či notebook. Pokud s sebou budete mít tuto brašnu, nabíječku nepotřebujete!

Také vás občas naštve, když se vám mobilní telefon vybije v tu nejméně vhodnou chvíli? V situaci, kdy zrovna nemáte po ruce zásuvku či nabíječku, abyste mu mohli dodat trochu „šťávy“? Představujeme vám řešení, díky kterému těmto nepříjemným situacím předejdete – na trh přichází taška se solárními panely!

„Solární taška je vyrobená z recyklovaných reklamních bannerů z Barcelony.“

Reklama

Skupina mladých katalánských podnikatelů v Silicon Valley má na svědomí 100% ekologickou tašku s integrovanými solárními panely, které říká YouShine. Solární taška je výsledkem spolupráce s firmou, která se zabývá aplikací solárních panelů na oděvy a doplňky.


Solární taška je k mání v 17 různobarevných variantách. Foto: http://innovalley.us

A jak to vlastně funguje? Taška pokrytá solárními panely vyrábí elektrickou energii a prostřednictvím USB portu, kterým je vybavena, z ní pak lze dobít téměř jakoukoliv elektroniku. Ať už iPhone, digitální fotoaparát, mobil, iPod nebo dokonce notebook. Stále sice nelze toto dobíjení srovnávat s nabíjením ze zásuvky, ale i tímto způsobem si mobilní telefon zhruba za dvě hodinky plně nabijete.

Vypadají hezky a ještě šetří energii.
Také vás baví nápady designérů?

Speciální „dobíjecí taška“ je navíc zajímavá  ještě z jednoho důvodu. Pro její výrobu jsou využívány recyklované materiály – konkrétně reklamní bannery z Barcelony. Brašna, která je dostupná v  17 barvách, je k mání už několik měsíců v síti „Lab store“, kde ji pořídíte asi za 130 eur. 

Autor: Redakce Nazeleno.cz