fbpx

Strávíte léto na zahradě? Poptávka po zahradním nábytku letos výrazně roste0

Rostoucí životní náklady pro mnoho Čechů znamená odříkání a stažené opasky. Mnoho z nich proto letošní dovolenou již odepsalo a hodlá tohle léto strávit na svých zahrádkách. Jaký zahradní nábytek je letos nejpopulárnější a kde ho nakoupíte nejvýhodněji?

Polovina Čechů se letos na zahraniční dovolenou nechystá

Zdražování energií, materiálů a ceny práce za první letošní kvartál vedlo podle společnosti Creditas k nárustu výdajů na provoz domácnosti o 38%. Jenom za potraviny nyní Češi zaplatí o 14% více, než loni. A zdražují i další položky, jako je nábytek, či vybavení domácnosti.

Pro mnoho lidí to tedy znamená, že musí nyní okleštit výdaje. Zahraniční dovolené jsou většinou první na ráně. Podle odhadů portálu Idnes.cz si ji až polovina Čechů letos odpustí. Omezit podle nich plánují i výlety po České republice. 

Většinu z těch, kteří se letos cestovat nechystají, proto čeká léto na zahrádkách. A že bude parné. Podle posledních předpovědí nás už nyní čekají teploty až 30°C. 

Pohodlí a zahradní soupravy vedou

Základem příjemné atmosféry na zahradě je hlavně zahradní nábytek. Sedací soupravy, křesla, či houpací sítě, kam se člověk může v parném létě natáhnout jsou nutnost. Jaký zahradní nábytek je nyní v kurzu?

Zákaz cestování a nutnost strávit léto v domovech během pandemie koronaviru výrazně ovlivnilo trendy v prodeji zahradního nábytku. Podle údajů společnosti Seznam.cz si během pandemie třičtvrtiny dotázaných vlastníků zahrady pořídilo nějaké vybavení na zahradu. Nejenom nakupovali více, ale i více utráceli. Průměrná útrata dosáhla vysoké částky 8500 Kč.

Podle společnosti Zboží.cz nejvíce bodovalo pohodlí. Sedací soupravy, pohovky a klasicky spíše interiérové vybavení v prodejích jasně vedly. Potvrzují to i údaje společnosti Promocodius. Podle jejich statistik zákazníci jasně preferovali slevové nabídky týkající se houpacích sítí, závěsných křesel a sedacích souprav. Populární byly i grily a příslušentví pro grilování.

Jaký materiál je nejvíce populární

Mezi materiály jasně vede umělý ratan. Vysoké ceny dřeva v posledních měsících výrazně zdražily dřevěný nábytek. Naopak umělý ratan je materiál, který je cenově dostupný, snadno se čistí a udržuje a také je lehký a velmi odolný. Je také 100% recyklovatelný. Vyhledávač slevových nabídek Promocodius pro nákup zahradních souprav z umělého ratanu doporučuje například slevový kupon Signal Nábytek nebo Vidaxl sleva

Dalším populárním materiálem je bambus. Ten v posledních letech zažívá boom. Využití nachází nejenom v nábytku, ale i spotřebním zboží, či oblečení. Podle mnohých se jedná o mnohem ekologičtější variantu, než použití dřeva a dalších klasických materiálů.

V jakém stylu si zařídit zahrádku

Chcete být trendy, ale nevíte jaký zahradní nábytek vybrat? Velmi populární je přírodní a takzvaný boho styl. S nimi je spojen hlavně již zmíněný bambus a další přírodní materiály. Podle serveru Blesk.cz styl boho charakterizují především použití třásní a oblíbená závěsná textilní houpací křesla. Typická je také juta a zdobení.

Dlouhodobě populární je i takzvaný Scandi styl, neboli skandinávský styl. Vyznačuje se především světlými barvami, použitím přírodních materiálů, jednoduchostí a kontrasty. Zahradní nábytek ve skandinávském stylu můžete najít v mnoha českých e-shopech.

Jak nakoupit levněji

Jak už jsme řekli, zdražování se týká i nábytku a domácího vybavení. Chcete-li tedy ušetřit, je třeba využít slevových nabídek. Podle serveru Promocodius již nyní prodejci nábytku reagují na zvyšující se zájem o venkovní vybavení a zlevňují zahradní sedací soupravy a křesla. Nejlepší doba, kdy nakoupit, je tedy již nyní. Využijte především časově omezených slevových akcí a kuponů.

Budete-li chtít nahradit po sezóně vysloužilý nábytek, nejlepší doba je pro to na konci srpna, v září a na začátku října. V tomto období obchodníci vyklízejí sklady a nabízejí sezónní výprodeje na zahradní a venkovní vybavení.

Nevíte, kde slevy najít? Žádný problém! Vyhledávače slevových nabídek, jako je Promocodius, vám vyhledají e-shopy s aktuálně platnými akcemi a slevovými kódy.

Autor: Komerční sdělení