fbpx

Stavební systém NOVATOP je partnerem soutěže Dřevěný dům 20100

TISKOVÁ ZPRÁVA

Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže Dřevěný dům 2010, která proběhne ve čtvrtek 25. února od 16 hod. v areálu PVA Letňany v Praze, bude mezi partnery tohoto projektu k vidění i značka stavebního systému NOVATOP.

Systém masivních velkoformátových dřevěných komponentů NOVATOP chce i pomocí partnerství a podpory letošního ročníku soutěže Dřevěný dům 2010 prezentovat odborné i laické veřejnosti roli významného hráče v segmentu dřevostaveb. Jiří Oslizlo, ředitel společnostni AGROP NOVA, která systém NOVATOP vyrábí, bude současně hostem semináře Bydlení ve dřevě – náš nový životní styl, který začne ve 14 hod. v hale 2D1 a který bude předcházet slavnostnímu vyhlášení výsledků letošního ročníku architektonické soutěže. „Soutěž Dřevěný dům už má svoji tradici a pro nás je důležité, že je to projekt určený architektům. Systém NOVATOP už má velmi dobrou pozici mezi realizačními firmami a naším nejbližším cílem je prezentovat jeho výhody i tvůrcům moderních dřevostaveb.“, uvedl Jiří Oslizlo.

Reklama

Na semináři vystoupí Jiří Oslizlo s prezentací „Použití buku v dřevostavbách“. Systém NOVATOP je v prosazování myšlenky většího využití bukového dřeva v dřevozpracovatelském průmyslu lídrem na trhu a prokázal to i projektem objektu Woodstock, který byl v lednu slavnostně představen ve švýcarské Basileji.

Větší využití buku v dřevozpracovatelském průmyslu je jednoznačně cesta správným směrem, která navíc pomůže ozdravit současné monokultury smrkových lesů, které tak trápí i Českou republiku. Podpora zpracování buku do konstrukce dřevostaveb bude pro pily a další výrobce znamenat nutnost přizpůsobit své výrobní technologie, ale že to jde, ukazujeme i my,“ dodal Jiří Oslizlo.

NOVATOP se na veletrhu Dřevostavby 2010 prezentuje i svojí expozici, kterou najdou návštěvníci veletrhu v hale 3, sektor A, stánek č.10.

Autor: Redakce Nazeleno.cz