fbpx

Stavební materiál: Jaké jsou novinky v sezoně 2012?0

Redakce Nazeleno důkladně prostudovala nabídku firem, které se představily na veletrhu FOR ARCH 2012. Dnes si představíme trendy ve stavebních materiálech.

Při procházení mezi stánky na veletrhu FOR ARCH jsem v nabídce stavebních materiálů našel několik věcí, které mne potěšily.

„Je dobré lidem připomínat, že hmoždinky se nemusí montovat jen na povrch, kde tvoří tepelné mosty.“

Reklama

Začaly se k nám dovážet pórobetonové bloky Termalica. Vlastnosti má podle dostupných technických údajů zhruba stejné jako populární YTONG, ale jsou levnější.


Novinka na trhu se stavebními materiály. Foto: Karel Murtinger

Firma Heluz zavedla do výroby cihelný blok HELUZ Family 2in1 s tloušťkou 25cm. Podle návodu pro stavebníky se hodí tam, kde není třeba tak dobrá tepelná izolace a je podstatné, aby tloušťka stěny byla co nejmenší.

Domnívám se, že tento blok je ideální pro vyzdění první vrstvy, tedy na stavbě, kde se používají bloky HELUZ 25cm s tepelnou izolací z vnější strany. Rozhodně je to pohodlnější a účinnější než vysypávání dutin v první vrstvě perlitem.


Novinka na trhu se stavebními materiály. Foto: Karel Murtinger

Také jsem objevil dobře řešenou litou stěnu se ztraceným bedněním, která má na vnitřní straně jen tenkou desku s prakticky zanedbatelným tepelným odporem a umožňuje tudíž dokonalé využití tepelné kapacity betonové stěny.


Novinka na trhu se stavebními materiály. Foto: Karel Murtinger

Tento systém pod názvem Maxiplus Aku dodává firma Asting cz. Používají na vnější straně šedý polystyren a jeho maximální tloušťka je 25 cm. Objevil se už loni, dostal na ForArch ocenění Grand Prix.

Zeptejte se odborníka!

Magazín Nazeleno.cz nabízí čtenářům poradnu. Odpovíme na dotazy kolem stavby, topení, zateplení i úspor energie. Stačí NAPSAT ODBORNÍKOVI.

 

Firma Isover začala propagovat zapuštěnou montáž hmoždinek. Nabízí totiž fasádní zátky ke svým deskám ISOVER TF Profi. Není to sice nic nového, nicméně je dobré lidem připomínat, že hmoždinky se nemusí montovat jen na povrch, kde tvoří tepelné mosty, ale u dnešních silných vrstev izolace je vhodné je zapustit.

Aktuální ceny 2012

  • Kolik stojí stavební materiál v sezoně 2012? Novinky a trendy

  • Jaké jsou ceny izolace

  • Vyplatí se stavební materiál i za dvacet či padesát let?

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz