fbpx

VIDEO: Hrubá stavba nízkoenergetického rodinného domu za 5 dnů, dům k dokončení za 2 měsíce0

Podívejte, jak vzniká montovaný dům z lehkého Liaporbetonu. Hrubou stavbu je možné s tímto systémem realizovat již za pět dnů.

Patříte-li mezi investory, kteří se snaží o co nejnižší energetickou náročnost svého budoucího rodinného domu, ale nechtějí vydávat velké finanční prostředky za nákladné technologie, pak právě pro vás může být vhodnou volbou montovaný dům z velkoplošných dílců z lehkého Liaporbetonu. Tyto montované domy, které možná znáte pod značkou Dům jedním tahem (DJT), mají samy o sobě skvělé izolační (tepelné i zvukové) vlastnosti a s patřičným zateplením fasády a střechy vykazují hodnoty jako domy nízkoenergetické. Mimo to odpovídají na nejčastější požadavky klientů nejen vzhledem a dispozičním řešením, ale také cenou.

Dům jedním tahem lze objednat v různých fázích dokončení:

První dvě varianty jsou oblíbené především u těch stavebníků, kteří chtějí stavbu realizovat víceméně svépomocí, ale náročnější část výstavby raději přenechají odborníkům.

Video ze stavby Domu jedním tahem

V nabídce DJT je k dispozici 26 typových montovaných domů s možností úprav podle přání zákazníka. Základním materiálem je pevný keramický materiál (LiaporBeton). Oproti montovaným dřevostavbám mají nepoměrně vyšší životnost a díky keramickému materiálu garantují příjemné vnitřní klima stejně jako cihlové domy. Technologie je již léty a stovkami zákazníků prověřená. Zahrnuje minimum mokrých procesů, takže do domu je možné se nastěhovat okamžitě po jeho dokončení. Promyšlená technologie skrývá také další vychytávky jako připravené drážky pro rozvody a instalace již z výroby, hladké stěny – není nutná omítka jen stěrka apod.

O technologii Domů jedním tahem >>

Postup výstavby

Realizace Domů jedním tahem je skutečně velmi rychlá. Postavit hrubou stavbu trvá u patrového domu pouhých 5 dnů, u přízemního domu dokonce jen 3 dny. Dům k dokončení je hotový za 2 měsíce a dům na klíč připravený k nastěhování již za 6 měsíců.

Základová deska

Základovou desku standardně realizuje společnost Dům jedním tahem (DJT) pomocí nové technologie zakládání na izolačním zásypu z keramického kameniva Liapor, ale v případě zájmu investora ji může zrealizovat i jiný dodavatel.

Základová deska na podsypu z Liaporu

Montáž prvního podlaží, stropu a schodiště

Když je základová deska hotová, dopraví společnost Dům jedním tahem na místo stavby velkoformátové dílce vyrobené přesně podle projektu, ve kterém bylo možné před zahájením výroby provést celou řadu úprav (posunutí příček, oken, změnu vnitřní dispozice apod.). Montáž velkoformátových dílců prvního podlaží, položení prefabrikované stropní konstrukce a usazení schodiště za asistence jeřábu a týmu zkušených zaměstnanců DJT trvá pouhé dva dny.

Montáž přízemí domu, osazení schodiště a polostropů

Betonáž stropu

Betonáž stropu se odehrává během druhého dne stavby. Následuje tvrdnutí a zrání betonu – technologická přestávka, která obvykle trvá týden.

Zalití styků stěn a betonáž stropu

Montáž druhého podlaží

Po vytvrdnutí betonové vrstvy může stavba pokračovat montáží stěn druhého podlaží, které budou v den montáže dopraveny na stavbu. Na konci třetího stavebního dne tak bude hotové usazení stěn druhého podlaží. Čtvrtý den stavby následuje zalití styků stěn a kontrola hotové hrubé stavby, která je tak připravena k předání.

Montáž stěn druhého podlaží

Hrubá stavba nebo dům k dokončení?!

V tomto okamžiku může převzít dokončování stavby do své režie investor nebo nechat na DJT zhotovit ještě další fáze výstavby jako je realizace krovu, střechy, komínu, výplní stavebních otvorů apod. a převzít si až dům ve fázi domu k dokončení.

Dokončená hrubá stavba před montáží krovu

Dokončovací práce jsou díky technologii DJT snazší. Veškeré drážky a příprava pro elektroinstalaci jsou připravené již z výroby, další úspora času i peněz přichází v podobě absence omítek – na hladké stěny stačí jen stěrka. V případě patrových domů je v jejich ceně zahrnuto i schodiště, betonový strop, atd.

Montáž krovu a stavba komínu

Více o výhodách Domů jedním tahem >>

Ať se investor přikloní ke stavbě hrubé stavby, domu k dokončení či domu na klíč, může si být jist, že se společností Dům jedním tahem jej čeká vstřícné a férové jednání.

  • Může navštívit probíhající stavby i již hotové domy a promluvit si s jejich majiteli.
  • Může nahlédnout do výroby Domů jedním tahem.
  • Může si vybrat z 26 typových projektů a nechat si některý z nich upravit dle svých představ.
  • Dům jedním tahem garantuje, že nepřeplatíte ani korunu nad smluvenou cenu – žádné neodsouhlasené dodatečné vícenáklady.
  • Termíny jsou u DJT závazné – stavba bude k převzetí v termínu, jaký je před zahájením stavby určen ve smlouvě.

Pokládka střešní krytiny

Pro více informací navštivte web www.dumjednimtahem.cz >>

Autor: Komerční sdělení