Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Zateplení ploché střechy snadno a rychle?

Máte dům s plochou střechou a rádi byste ji zateplili? Při zvažování nejvhodnějších možností jste ale už možná narazili na problém s uchycením tepelné izolace. Jak izolaci co nejlépe přichytit? Většinou bývá jediným řešením její přilepení. Jenže jak to provést, a ke všemu snadno a rychle?

10. 12. 2010 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Při zateplení ploché střechy je velkým problémem uchycení tepelné izolace ke stávajícím vrstvám či konstrukcím. V takovém případě bývá jediným řešením její přilepení. K tomu slouží kašírované dílce Pascal Rapid od společnosti Coleman skládající se z desky pěnového polystyrenu a vrstvy hydroizolačního asfaltového pásu, které se na střechu snadno nalepí.

Zateplení, ať už s dotací pro program Zelená úsporám nebo bez ní, to je jedna z častých starostí majitelů nemovitostí. A jako by nestačily problémy s financováním prováděných prací, často ještě nastupují problémy technické a technologické. Jedním z nich, a to ne zrovna málo častým, je uchycení tepelné izolace pro ploché střechy ke stávajícím vrstvám nebo konstrukcím. Často bývá jediným východiskem, jak to provést, lepení. Divíte se? Lepit na ploché střeše, je to vůbec možné? Je.

„Desky kašírovaných dílců Pascal Rapid mají rozměry 1x1 m či 1x2 m.“

Společnost Coleman dodává na tuzemský trh kašírované dílce Pascal Rapid. Dílec se skládá z desky pěnového polystyrenu určeného pro střechy (například typ EPS 100S, EPS 150 S apod.) a k němu pevně přichycené vrstvy hydroizolačního asfaltového pásu, který je přes dílec přetažen 80 mm na dvou stranách desky, aby mohlo dojít k bezpečnému spojení k vedlejším dílcům. Desky se vyrábí v rozměrech 1x1 m, 1x2 m nebo desky spádové 1x1 m.  

Tepelná izolace plochých střech je s kašírovanými dílci Pascal Rapid snadná
Tepelná izolace plochých střech je s kašírovanými dílci Pascal Rapid snadná

Kašírované pásy tvoří hydroizolační vrstvu

Pásy, které jsou pevně přichyceny k dílci polyuretanovým lepidlem, se vybírají podle výsledného použití na střeše. Dílce s pády oxidovanými i modifikovanými SBS (SBS modifikace vylepšuje mechanické vlastnosti pásů a prodlužuje jejich životnost).

Nakašírované pásy tvoří první hydroizolační vrstvu, vždy je potřeba aplikovat ještě finální pás s posypem proti UV záření.

Přehled nakašírovaných pásů dílců Pascal Rapid

Název pásu
Typ asfaltu
Druh nosné vložky
Tloušťka pásu
PARABIT V 60 S 35
oxidovaný
skelná rohož 60 g/m2
3,5 mm
PARABITGLAS G 200 S 40
oxidovaný
skelná rohož 200 g/m2
4,0 mm
PARAELAST G S 35 - 25
modifikovaný SBS (-25 °C)
skelná rohož 200 g/m2
3,5 mm
PARAELAST G S 35 - 15
modifikovaný SBS (-15 °C)
skelná rohož 200 g/m2
3,5 mm
PARAELAST G S 40 - 25
modifikovaný SBS (-25 °C)
skelná rohož 200 g/m2
4,0 mm

Kašírované dílce: Vhodné pro nalepení na asfaltové pásy

A k čemu jsou tedy dílce nejvhodnější? Pro nalepení na stávající asfaltové pásy nebo jiný vhodný podklad. Pro tento účel jsou vhodná jak lepidla polyuretanová, tak asfaltová, která výrobce pro takové účely deklaruje. Úplně zapomeňte ale na lepidla, která se používají pro lepení polystyrenu na fasády.

Nezapomeňte, že lepit se dá pouze k pevnému a soudržnému podkladu, protože lepit k vrstvě pásu, která drží na střeše spíše silou vůle než kvalitou provedení, je docela zbytečné gesto.

Deska s nakašírovaným pásem
Deska s nakašírovaným pásem

Kašírované polystyreny lze mechanicky kotvit

Velikou výhodou těchto materiálů je to, že provádění často zvládne i investor sám. Jediné, co k tomu potřebuje ze sofistikovanějšího nářadí, je hořák pro spojení přesahů a váleček na přesahy, které si ale může zapůjčit.

Kašírované polystyreny opatřené pásem s vložkou ze skelné tkaniny (G) se dají i mechanicky kotvit. V tomto případě je nutné přes kotvy osadit záplaty rovněž z pásu G o velikosti 200x200 mm.

Spádový kašírovaný klín
Spádový kašírovaný klín

Záruky a výhody kašírovaných dílců Pascal Rapid

Výrobce kompletizovaných výrobků PASCAL RAPID poskytuje na uvedené výrobky materiálovou záruku od 2 do 10 let v závislosti na použitém typu polystyrenu a dle výběru nakašírovaného asfaltového pásu.

Podmínkou takto vysoké materiálové záruky je dodržet maximální lhůty expozice obnaženého nakašírovaného asfaltového pásu vůči kombinaci UV záření a vysokých teplot – tj. pokládku vrchního asfaltového pásu v létě (květen až září) do 21 dnů a v ostatních obdobích až do 60 dnů od pokládky kompletizovaných výrobků na střeše.

Zateplení dílci Pascal Rapid skýtá nejen ochranu před povětrností, ale i možnost vytvoření nebo zvýšení spádu střechy pomocí spádových dílců. Celkově lze tento systém označit za velmi dobrou volbu pro váš dům. V případě zájmu se můžete obrátit na bezplatné poradenství společnosti poradenství@coleman.cz.

Související články

Tagy: Energie, Vytápění, Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Střecha, Izolace, Vytápění, Stavební materiál

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Lindab s.r.o.

Výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, rovinných a trapézových plechů, systému…

<!-- -->
KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!