Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Skládaná střecha je v Česku oblíbená. Výhodou je hlavně dlouhá životnost střešní krytiny

Vysoká kvalita provedení, velké množství barevných variant a doplňků a trvanlivost až sto let. To jsou hlavní důvody, proč je v Česku dlouhodobě nejoblíbenější skládaná střešní krytina. Za kvalitní střešní krytinu si ale musíte připlatit.

05. 12. 2016 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Skládaná střešní krytina je v Česku velmi oblíbená, přestože na rozdíl třeba od falcovaného plechu vychází dráže. Výhodou je hlavně dlouhá životnost - ta je však podmíněna kvalitní krytinou a správnou pokládkou.

Na trhu se střešní krytinou je dnes velmi široká nabídka. Na střechu si můžete dát nejen klasickou červenou pálenou tašku, ale také stále oblíbenější betonovou krytinu, či dokonce tašky vyrobené z břidlice. Jaká jsou specifika jednotlivých druhů krytin a v čem se od sebe liší?

Klasická pálená taška

Pálená neboli keramická taška patří k nejstarším druhům střešní krytiny. Tašky z pálené hlíny se používaly již ve starověkém Řecku a Římě. Najdeme je zpravidla ve dvou provedeních: engobované a glazované. Engobovaná taška se před vypálením opatří tenkým povlakem z jílu s příměsí přírodních oxidů kovů, který jí dodá pololesklý vzhled a zároveň i větší odolnost proti vlhkosti. Druhý z typů, glazovaná taška, pak vyniká vysoce lesklým povrchem. Stejně jako engobovaná taška je i ta glazovaná odolnější proti nečistotám a lze ji též vyrobit v mnoha dalších barevných provedeních než jen v klasické červené.

Další možnosti střešních krytin na Nazeleno.cz:

Odolná betonová krytina

Dalším a v Česku stále oblíbenějším typem krytiny je betonová střešní taška, která má u nás dlouholetou tradici. „Betonové tašky vynikají velkou odolností vůči klimatickým podmínkám, zároveň jsou rozměrově velmi přesné a jednoduché na pokládku. Jednou z největších výhod betonové krytiny je pak dlouhá životnost, která může být více než sto let,“ popisuje Martin Urbanec, technický poradce ze společnosti KM Beta. Betonová krytina je dostupná v matném i lesklém provedení a široké škále barevných odstínů.

Přírodní břidlice

Břidlice je přírodní surovina, jež vyniká širokou paletou odlesků tmavých barev. Jedná se o materiál, který majitelé s oblibou používají na obklady stěn svých domů, využití však najde i na střeše. Podobně jako betonová krytina má i taška z břidlice výbornou odolnost vůči rozmarům počasí. Umí se navíc přizpůsobit téměř jakémukoliv tvaru střechy. „To vyvažuje vyšší cena krytiny i nároky na vysoce odbornou pokládku,“ dodává Martin Urbanec. Při výběru této krytiny je navíc vhodné vsadit na zavedeného výrobce, u něhož je jistota, že je použitý materiál špičkové kvality.

Tagy: Stavba a rekonstrukce, Střecha, Stavební materiál

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Lindab s.r.o.

Výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, rovinných a trapézových plechů, systému…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!