fbpx

Proč si zvolit ocelovou střechu? Vydrží desítky let0

Střecha se často označuje jako pátá fasáda domu. Vizuální vzhled má velký význam, ale nejdůležitější funkcí střechy je chránit dům, cenné věci a vaše blízké i v extrémních povětrnostních podmínkách.

Střecha je něco, o co rozhodně nechcete mít obavy, a když si vyberete ocel jako výrobní materiál, můžete na ni opravdu téměř zapomenout. Při výběru střešního materiálu hovoří mnoho klíčových kritérií ve prospěch oceli.

Reklama

Čím ocel převyšuje ostatní materiály?

Kromě oceli se jako hlavní střešní materiály v současnosti používají keramické a betonové tašky a bitumenové šindele. Při volbě střešních materiálů lidé upřednostňují jednoduchou montáž, snadnou údržbu a dlouhou životnost. To vše jsou vlastnosti, které hovoří ve prospěch ocelové střešní krytiny. Vzhledem ke své trvanlivosti je ocel také velmi ekonomickou volbou pro zastřešení.

„Vysoce kvalitní ocelová střecha vydrží celá desetiletí“

Základní ocelová střešní krytina je k dispozici za velmi dostupnou cenu, zatímco počáteční náklady na vysoce kvalitní ocelovou střechu jsou vyšší než u konkurenčních materiálů. Na druhé straně nízké náklady na instalaci a životní cyklus snadno vykompenzují reálné investice do střešních materiálů z vysoce kvalitní oceli. Váš dům je hodnotný, a proto je důležité mít střechu odpovídající hodnoty.

Ocel je lehký materiál, s nímž se snadno pracuje a manipuluje. Při renovaci je montáž ocelové střechy ještě rychlejší, protože ocelové plechy se mohou často přimontovat na původní latování, protože nepředstavují žádnou další zátěž na nosnou konstrukci stavby.

Ocelové střechy jsou mimořádně odolné díky prvotřídnímu konstrukčnímu materiálu a pečlivě testované povrchové úpravě, tj. barevným nátěrům. Nátěry poskytují ocelovému povrchu bezkonkurenční trvanlivost, účinně chrání před korozí a také zajišťují účinnou ochranu proti blednutí barev způsobenému slunečním UV zářením. Pokud jde o údržbu, ocel je materiál, který nevyžaduje údržbu. Dešťová voda ho obvykle udržuje v čistotě, ale pokud je potřeba odstranit listí a větve, měli byste střechu jednou nebo dvakrát za rok zkontrolovat.
Dobrý stav střechy je velmi důležitý pro celý dům. Vysoce kvalitní ocelová střecha vydrží celá desetiletí, proto je na ni poskytována rozsáhlá záruka.

Nadčasová volba z všestranné palety

Ocel je univerzální střešní krytina, která je vhodná jak pro nové stavby, tak pro rekonstrukce obytných, zemědělských a veřejných budov. Ocelová střešní krytina má dlouhou tradici, ale její vzhled a vlastnosti ji dělají nejmodernější střešní krytinou ze všech materiálů.
Z široké palety střech se stojatými lemy nebo taškových střech si zákazník může vybrat vzor, který odpovídá současným trendům nebo dodržuje spíš konvenční architektonické styly. Ocelové střechy se také dodávají v různých barevných provedeních s vysoce kvalitními nátěry, takže volba designu není zúžena vlastnostmi materiálu. Ocelové střešní výrobky se dobře přizpůsobují architektuře nové i stávající budovy, stejně jako okolnímu prostředí i s ohledem na místní tradici týkající se budov a barev.

Ocelová střecha je pro váš dům také ekologickou volbou. Dnes si můžete koupit ocelovou střechu na celý život. Dnešní výběr se však velmi odlišuje od situace před 30 lety. Pokud je nyní nutné vyměnit starou ocelovou střechu, je váš odpad téměř 100% recyklovatelný. Ocelové střechy i jinak přispívají k udržitelnému životnímu prostředí, protože jejich nízká hmotnost umožňuje efektivní dopravu, což představuje nižší provoz na silnicích a méně znečištění. Při renovacích je také často možné využít stávající nosné konstrukce. Ocel je skutečně nadčasovou volbou. A nikdy nevyjde z módy.

Pro více informací o našich výrobcích a službách pro zastřešení obytných domů navštivte webovou stránku http://www.ruukkistrechy.cz .

Výhody ocelové střechy

  • Široká paleta výběru modelů a povrchových úprav
  • Vhodné pro všechny stavby
  • Nákladově efektivní životní cyklus
  • Nízká hmotnost / snadná manipulace / rychlá montáž
  • Snadná údržba
  • Kompatibilní příslušenství
  • Rozsáhlé záruky
  • Ekologická a recyklovatelná

Autor: Jana Poncarová