Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Pojistné hydroizolace Norton: Bezpečí pro vaši střechu

Chcete ochránit vaši střechu před poškozením? Při stavbě nové či rekonstrukci stávající střechy významně pomáhá střešní systém Norton, zejména pak podstřešní fólie. Fólie také zabraňují tepelným únikům a tak přináší úspory energií! Jak fólie Norton fungují?

07. 02. 2011 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Moderní podstřešní fólie Norton spolehlivě ochrání vaši střechu před poškozením. Vyrábí se v kontaktním i nekontaktním provedení, takže si vyberete přesně podle vašich požadavků. Pojistné hydroizolace Norton pak lze použít i jako prvek do skladeb fasád. Brání také únikům tepla přes střechu, čímž šetří energie a vaši peněženku.

Střešní systém Norton nabízí nekompromisní kvalitu za optimální cenu, a to vše s výjimečnou zárukou 15 let. Podstřešní fólie Norton jsou vyráběny na nejmodernějších německých linkách a každá šarže je podrobena testování v certifikované zkušebně dle nejpřísnějších evropských norem.

„Na střešní systém Norton se vztahuje záruka 15 let.“

Norton klade důraz na detail. Nespornou výhodou je řada na první pohled drobných vylepšení, která ovšem významně pomáhají při realizaci nové či rekonstruované střechy. Miliony m2 prodaných střešních fólií a množství spokojených zákazníků vypovídá o kvalitě této úspěšné značky. Výhodami systému Norton jsou bezesporu záruka 15 let na střešní systém nebo vysoká odolnost proti UV záření.

Podstřešní fólie Norton: Kontaktní i nekontaktní

Podstřešní fólie Norton jsou vyráběny ve variantě nekontaktní (Norton A a Norton B), určené pro tříplášťové ploché střechy a ve variantě kontaktních fólií Norton L, Norton Q, Norton T primárně pro střechy dvouplášťové*, kde leží na tepelné izolaci nebo bednění. Speciálním materiálem je Norton Tf, který má na povrchu integrovánu strukturovanou rohož. Norton Tf je difúzně otevřená kontaktní pojistná strukturovaná dělící vrstva pod plechové krytiny.

Podstřešní fólie Norton s řadou vylepšení pomáhají při realizaci nové či rekonstruované střechy
Podstřešní fólie Norton s řadou vylepšení pomáhají při realizaci nové či rekonstruované střechy

Výhodou fólie Tf je zejména ta skutečnost, že plech je držen strukturovanou rohoží nad samotným povrchem pojistné hydroizolace a nedochází tedy k dlouhodobému setrvání plechové falcované krytiny ve vlhkosti držené mezi běžnou střešní fólií bez strukturované rohože. Není bez zajímavosti, že lze pojistné hydroizolace Norton použít i jako prvek do skladeb fasád.

Pojistné hydroizolace Norton přináší i úspory energií

Významným krokem ke zlepšení užitných vlastností kontaktních fólií Norton bylo zavedení varianty se samolepicím přesahem Norton Plus pro varianty L, Q i T. Integrovaný samolepicí přesah vede nejen ke zlepšení hydroizolační bezpečnosti střechy, ale je i pozitivním ekonomickým prvkem. Teplo totiž slepeným přesahem neproudí a při pokládce pojistné hydroizolace Norton na tepelnou izolaci nebo na bednění, pod nímž je tepelná izolace, se stává varianta Plus do budoucna i finančně přínosným řešením.

Jak si zvolit vhodný typ podstřešní fólie? Sami se o to raději nepokoušejte a konzultujte tento problém vždy s odborníkem. Pro materiály Norton můžete kontaktovat poradenství na e-mailu poradenstvi@norton-hq.cz.

Střešní systém Norton: Mnoho doplňků pro střechy

Obecně platí, že určujícími požadavky pro volbu správného typu podstřešní fólie jsou vlastnosti krytiny (bezpečný sklon krytiny), sklon samotné střechy a parametry umístění z hlediska množství sněhu v daném místě, větrnost v daném místě (výrazně vyšší zatížení střechy má objekt na okraji obce nebo samostatně stojící, než v husté zástavbě), zda je podkroví domu obytné či nikoliv a mnoho dalších parametrů, které by měl zhodnotit opravdu odborník nebo praktik. Ten poté může rozhodnout o tom, zda je potřeba na střeše aplikovat nadstandardní bezpečnostní prvky, jakými jsou například těsnicí pásky pod kontralatě a podobně. 

Pojistné hydroizolace Norton můžete použít i jako prvek do skladeb fasád
Pojistné hydroizolace Norton můžete použít i jako prvek do skladeb fasád

Systém Norton, to nejsou jen pojistné hydroizolace, ale i doplňky pro střechy. Jako zástupce této skupiny můžeme jmenovat například těsnicí klíny úžlabí, ochranné pásy proti ptákům a hmyzu, pásy k odvětrání nároží a hřebene. Výhradní zastoupení pro prodej značky Norton na českém trhu má společnost Coleman, produkty můžete zakoupit i v internetovém obchodě společnosti.

*Tříplášťová plochá střecha vyžaduje větrání pod i nad pojistnou hydroizolací, dvouplášťová střecha je větrána pouze nad pojistnou hydroizolací (mezi pojistnou hydroizolací a krytinou).

Autorem článku je Ing. Stanislav Nohavica, technický specialista pro střechy ze společnosti Coleman S.I., a.s.

Související články

Tagy: Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Střecha, Stavební materiál

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Lindab s.r.o.

Výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, rovinných a trapézových plechů, systému…

<!-- -->
KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!