fbpx

Dlouhou životnost střechy zajistí správná hydroizolační fólie0

Střecha je významnou součástí každé budovy. Její dlouhou životnost zajistí správná hydroizolační fólie. Významný prodejce střešních a stavebních materiálů Coleman S.I. nabízí kvalitní a cenově dostupné hydroizolační fólie MERX. Jaké jsou jejich výhody? Jak ochrání střechu?

Významný prodejce střešních a stavebních materiálů, společnost Coleman S.I.,  nabízí vlastní výrobky prvotřídní kvality. Pro zajištění dlouhé živnosti střechy nabízí zákazníkům kvalitní a cenově dostupné hydroizolační fólie pod značkou MERX.

„Hydroizolační systém MERX je odolný proti povětrnostním vlivům, proti mechanickému poškození a proti UV záření.“

Tento pokrokový hydroizolační systém je vhodný pro všechny typy plochých střech s mechanickým kotvením lineárním nebo bodovým, se stabilizační vrstvou, ale i pro střechy s vegetační vrstvou. Systém je využitelný i pro šikmé střechy.

Přednost hydroizolačního systému je v jeho komplexnosti

Kromě samotných hydroizolačních fólií tvoří tento systém i další doplňkové prvky, technické textilie a parotěsné zábrany, které dohromady představují kompaktní dodávku materiálu potřebnou pro položení nového střešního pláště či jeho sanaci. „Samozřejmě, že k dodávce kvalitních materiálů patří i poskytování kvalitních odborných služeb jako je průzkum střech, kladečský plán a technické zpráva“, říká marketingový ředitel společnosti Coleman S.I. Ing. Tomáš Štejfa.

Hydroizolační fólii MERX využijete na ploché i šikmé střechy
Hydroizolační fólii MERX využijete na ploché i šikmé střechy. Zdroj: www.merx-system.cz

Mezi největší výhody hydroizolačního systému MERX patří jeho odolnost proti povětrnostním vlivům, proti mechanickému poškození a proti UV záření. Systém je funkční v rozmezí teplot od -30 °C až + 80 °C a při nízkých teplotách je i výborně zpracovatelný. Izolatérům ulehčí práci vynikající svařitelnost materiálu a malá tvorba dýmů. Neméně podstatnou výhodou je rezistence materiálu proti prorůstání kořenů vegetace a při ohybu za chladu se v systému nedělají žádné trhliny. Na fólie je poskytovaná záruka 10 let.

Moderní technologie výroby hydroizolační fólie

Hydroizolační fólie se vyrábějí speciální technologií na bázi měkčeného polyvinylchloridu (PVC-P) s nosnou výztužnou vložkou z polyesterové mřížkové tkaniny. Ztužení fólie mřížkou zaručuje její vysokou pevnost a rozměrovou stabilitu. V aktuální nabídce jsou dva typy fólií, MERX MK 12 s tloušťkou 1,2 mm a MERX MK 15 s tloušťkou 1,5 mm. Oba typy mají stejnou šířku 1,6 m.

Kvalitní hydroizolační fólie MERX
Kvalitní hydroizolační fólie MERX. Zdroj: www.merx-system.cz

Nezbytnou součástí jsou doplňkové prvky

Před poškozením sousedícími vrstvami chrání fólii MERX v izolačním souvrství separační textilie, které jsou netkané a byly vyrobeny ze syntetických materiálů nebo skleněných vláken. Z polyetylénu jsou vyráběny drenážní nopové fólie, které se využívají u střech s vegetační vrstvou. Aby se zabránilo pronikání vodních par do tepelné izolace, tak se mezi izolaci a střešní konstrukci vkládají parotěsné fólie.

Pro dosažení dlouhodobé životnosti povlakové izolace se používají kotvící prvky. K ukončení izolace po obvodu střechy a k uchycení fólie k podkladu ve všech „zlomech střechy“ se využívají úchytné profily z poplastovaného plechu. Z homogenní střešní fólie PVC-P jsou vyrobeny doplňky sloužící k dotěsnění vnitřních koutů (kužel) a vnějších rohů (vlnovec).

Montáž systému má svá pravidla

U střechy novostavby je podkladem pro přípravu montáže hydroizolačního systému projektová dokumentace, kde je přímo uvedena specifikace fólie, skladba izolačního souvrství, druh a hustota kotvení atd. Pokud je ale střešní plášť sanován a projektová dokumentace není k dispozice, je nutné provést průzkum střechy a její zaměření. „Montáž by navíc měly provádět jen proškolené firmy a izolatéři“, dodává Tomáš Štejfa. Všechny potřebné informace k tomuto hydroizolačnímu systému jsou k nalezení na www.merx-system.cz.

Leták a informace o hydroizolační fólii MERX je ke stažení zde.

Autor: Komerční sdělení