Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Wienerberger pomáhá při založení zdiva v přízemí i patře

Rozhodli jste se postavit dům? Jak váš budoucí domov postavíte co nejrychleji, ale přitom kvalitně? Odpovědí pro rychlou a přesnou výstavbu z kvalitních materiálů je POROTHERM. Navíc můžete při stavbě využít profi pomoc od výrobce – společnosti Wienerberger!

24. 06. 2011 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Při výstavbě rodinného domu z broušených cihel je třeba naprostá přesnost zdění, obzvlášť při založení zdiva v přízemí i patře. Přesnou a rychlou stavbu umožňují materiály POROTHERM od společnosti Wienerberger. A abyste si byli opravdu jisti, že je vše v pořádku, pošle vám Wienerberger na pomoc svého odborníka!

Zájem o stavění z broušených cihel POROTHERM stále stoupá. Stavebníci si přitom mohou vybrat, zda zvolí zdění na tenkovrstvou maltu, která se na cihly nanáší speciálním nanášecím válcem, nebo se rozhodnou pro zdění na pěnu DRYFIX POROTHERM. K tomu nedávno přibyla i možnost použití nanášecího vozíku – ten se však uplatní pouze u novinky, cihel plněných minerální vatou POROTHERM T Profi.

„Specialista ze společnosti Wienerberger vám vysvětlí postup výstavby z broušených cihel POROTHERM a pomůže při založení stavby.“

Ačkoli populární jsou všechny technologie, největší oblibu si získalo zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX – v ČR se používá pro cca 60 % staveb broušených cihel POROTHERM. Nabízí totiž rychlou a přesnou výstavbu s minimem potřebné mechanizace – pro vlastní zdění stačí jen dóza s pěnou a aplikační pistole. Pracovat je možné okamžitě po našroubování této pistole a protřepání dózy.

Příprava maltového lože pro první vrstvu broušených cihel
Příprava maltového lože pro první vrstvu broušených cihel

Zdění na pěnu DRYFIX se ziskem mnoha cen

O unikátnosti technologie svědčí i různá ocenění, které získala za tři roky, po něž je na trhu. Pochlubit se může například Stříbrnou cenou České stavební akademie 2008, GRAND PRIX FOR ARCH 2010 a nejnověji i dosud nejvýznamnějším oceněním v mezioborové soutěži průmyslových výrobků a technologií – Cenou inovace roku 2010.

Kladení první vrstvy broušených cihel POROTHERM
Kladení první vrstvy broušených cihel POROTHERM

Přesné založení stavby je základ

Ať už se jedná o jakoukoli zdicí technologii, je při výstavbě domů z broušených cihel vždy nutná naprostá přesnost zdění. Nejnáročnější je přitom založení stavby, tedy položení první řady cihel v přízemí a v patře nad stropní částí, které musí být naprosto přesné.

Urovnávání první vrstvy broušených cihel
Urovnávání první vrstvy broušených cihel

Odborný technik pomůže se založením stavby

Aby si stavebníci byli jisti, že je vše v pořádku, mohou při zakládání využít profi pomoc od výrobce – společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. Služba je k dispozici na vyžádání na www.porotherm.cz/zakladani.

Po upřesnění termínů přijede na stavbu specializovaný technik, který vysvětlí postup výstavby z broušených cihel POROTHERM a pomůže při založení stavby a v případě zájmu následně i prvního šáru v patře. O službu je velký zájem, je proto potřebné se zaregistrovat s dostatečným časovým předstihem.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

Související články

Tagy: Bydlení, Domácnost, Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Stavební materiál

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Lindab s.r.o.

Výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, rovinných a trapézových plechů, systému…

<!-- -->
CONDA s. r. o.

Společnost CONDA s. r. o., je výhradním dodavatelem pěnového skla GEOCELL pro Českou a Slovenskou republiku.…

<!-- -->
KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!