Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Moderní cihly nepotřebují zateplovat

Cihly jsou s bydlením spjaty již od nepaměti. Pro svou pevnost a odolnost, paropropustnost, dobré zvukově-izolační vlastnosti, nehořlavost a schopnost akumulovat teplo neztratily po celá tisíciletí na oblibě a jsou ceněny dodnes. Moderní cihly navíc nabídnou i skvělé izolační vlastnosti.

05. 04. 2013 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Nejlepší izolační vlastnosti na českém i slovenském trhu. Tímto prvenstvím se může pyšnit cihla českého výrobce Heluz s názvem Family 2in1. Je vyplněná drobnými kuličkami polystyrenu, a proto se již nemusí zvnějšku obkládat další izolací.
Cihly jsou s bydlením spjaty již od nepaměti. Pro svou pevnost a odolnost, paropropustnost, dobré zvukověizolační vlastnosti, nehořlavost a schopnost akumulovat teplo neztratily po celá tisíciletí na oblibě a jsou ceněny dodnes.
 
Z pálených cihel začal člověk stavět již ve 3. tisíciletí př. n. l., výraznou proměnou však prošly až během druhé poloviny 20. století. Moderní broušené cihelné bloky, jako je například cihla HELUZ Family 2in1, dnes již neplní pouze funkci základního stavebního prvku. Spojují v sobě ty nejlepší vlastnosti kvalitního zdicího materiálu a tepelné izolace. Výsledkem je zdivo, které má nejlepší tepelněizolační vlastnosti na trhu a je vhodné pro výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie.

Cihla a izolace v jednom - HELUZ Family 2in1 

Není izolace jako izolace

Vylehčené cihly a cihelné bloky s otvory se u nás začaly vyrábět počátkem 70. let minulého století. Po uvolnění trhu v 90. letech začaly do Česka přicházet nové výrobní technologie, které ovlivnily i postupy českých cihlářů. Začaly se vyrábět cihly typu pero-drážka, počet vnitřních žeber v cihelných blocích se zvětšoval a postupně se cihly začaly plnit izolačními materiály.
 
Výrobci používají pro vyplnění cihel různé izolační materiály, jako např. minerální vatu, perlit či polystyren. Právě ten měl podle dlouhodobého testování nejlepší výsledky. To však neznamená, že všechny cihelné produkty plněné polystyrenem mají stejné vlastnosti. Většina evropských výrobců využívá cihelné bloky s velkými otvory, do nichž zasouvají bloky polystyrenu či minerální vaty nebo do velkých otvorů vlévají směsi perlitu a lepidel, které nechávají zatuhnout.

Cihla HELUZ Family má nejlepší izolační vlastnosti na českém trhu

Český výrobce cihelných produktů, společnost HELUZ, šel však svou vlastní cestou vývoje. Výsledný produkt - cihelný blok HELUZ Family 2in1 tak má velké množství vnitřních žeber a malých otvorů, které nejsou plněny velkými kusy izolantu, ale drobnými kuličkami polystyrenu. A právě plněním polystyrenu do malých otvorů se podařilo maximálně eliminovat sálavý přenos tepla, čemuž odpovídají i výsledné izolační vlastnosti produktu – jsou nejlepší na českém i slovenském trhu. Obvodové stěny z těchto cihel již není potřeba zateplovat. Při šířce 500, 440 a 380 mm v plné míře plní funkci tepelného izolantu pro nízkoenergetické a pasivní budovy.

Zdění cihlami HELUZ na pěnu

Malá objemová hmotnost použitého izolantu je velice příznivá i z environmentálního pohledu. Pokud bychom totiž místo polystyrenu použili minerální vatu, byly by jí pro naplnění jedné cihly potřeba až 3 kg. Toto pak představuje 5x větší potřebu primární energie na výrobu izolantu a vznik 6x vyššího množství emisí CO2, než při použití polystyrenu.
 

Samá plus a žádné minus: cihly HELUZ

Kromě kvalitní izolace má použití izolantu uzavřeného přímo v cihelném bloku ještě další přednosti. První z nich je výrazně nižší pracnost – s broušenými bloky lze zdít pouze s použitím celoplošného lepidla či pěny, rychle a snadno.
 
Druhou výhodou je trvanlivost a eliminace vzniku poruch. Zabudovaná izolace vykazuje mnohem lepší mechanickou odolnost - životnost zdiva se zabudovaným izolantem přesahuje 80 let, zatímco životnost samostatného vnějšího zateplovacího systému je podstatně kratší, je třeba jej opravovat či předělávat, čímž se zvyšují náklady. Kontaktní (vnější) zateplovací systém na rozdíl od jednovrstvého cihelného zdiva neodolává biologickým vlivům a při nesprávném provedení jeho užitná hodnota a životnost dramaticky klesá.

Nanášení celoplošného lepidla na cihly HELUZ

Další a neméně důležitý benefit je, že polystyren v cihle nezhoršuje difúzi vodních par stěnou z těchto cihel. To může být u vnějšího zateplovacího systému problém, neboť stěna „nedýchá“.
 
Nenacházíte žádné ale? Nenajdete je ani u ceny, která je srovnatelná. Přičtěte k tomu jednoduchost použití, urychlení výstavby a dlouhou životnost a zjistíte, že kvalitní cihly jsou s příjemným bydlením nerozlučně spojeny oprávněně.
Více na www.heluz.cz.
 
 

Související články

Tagy: Stavba a rekonstrukce, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Stavební materiál

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
Lindab s.r.o.

Výrobce a dodavatel lehkých střešních krytin, okapového systému, rovinných a trapézových plechů, systému…

<!-- -->
CEMEX

CEMEX je předním výrobcem betonu, který se vyznačuje svoji inovativností a důrazem na ekologičnost svých…

<!-- -->
CONDA s. r. o.

Společnost CONDA s. r. o., je výhradním dodavatelem pěnového skla GEOCELL pro Českou a Slovenskou republiku.…

<!-- -->
KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!