Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Pasivní domy

Veletrh For Pasiv poradí se stavbou pasivního domu

Letošní veletrh For Pasiv, který je zaměřen na výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů, představí produkty desítek firem z oboru. Veletrh je poměrně výjimečný hlavně bohatým doprovodným programem, na němž se mimo jiné podílí specialisté z Centra pasivního domu. Veletrh For Pasiv se koná ve dnech 23. - 25.1. 2014 na výstavišti v Praze-Letňanech.

21. 01. 2014 | redakce Nazeleno.cz

Ve zkratce:

Pražský veletrh For Pasiv nabídne prezentace několika desítek firem z oboru. Představí se zde jak dodavatelé pasivních domů, tak výrobci a prodejci nejrůznějších technologií. O bohatý doprovodný program (přednášky, semináře, konference) se postarají hlavně profesní organizace a poradenská sdružení, jako je například Centrum pasivních domů.

Jediný český veletrh specializovaný na výstavbu pasivních domů letos nabídne expozice a prezentace několika desítek firem z oboru nízkoenergetické výstavby. Představí se zde jak dodavatelé staveb na klíč, tak výrobci či prodejci dílčích technologií – stavebních materiálů, teplených čerpadel, větracích systémů, izolací atd.

Ukázky nejrůznějších technologií pasivních domů

Svůj vzorový pasivní dům postavený z jednovrstvého cihlového zdiva zde na veletrhu představí společnost Heluz. Jedná se o pasivní dům z cihelných bloků bez dodatečného zateplení polystyrenem či minerální vatou. Jedná se o ukázku možností cihelných technologií a názorný důkaz, že dům v pasivním standardu nemusí být realizován pouze jako dřevostavba či jako budova s těžkou obvodovou konstrukcí a silnou vrstvou teplené izolace.

Doprovodný program veletrhu For Pasiv je určen jak odborníkům tak dalším zájemcům o výstavbu pasivního domu. (Foto: For Pasiv) 

Technologii pasivních domů na bázi dřevostaveb na veletrhu mimo jiné představí společnost Atrea. Ačkoli je Atrea hlavně dodavatelem větracích systémů s rekuperací tepla, poskytuje také služby v oboru výstavby pasivních domů. Na veletrhu ukáže mimo jiné svoje nulové domy, minidomky a „rostoucí domy“. V rámci doprovodného programu pak bude možné vidět prezentaci zajímavé realizace pasivního domu ve stylu poloroubené stavby se střešní fotovoltaickou elektrárnou.

Tepelná čerpadla, solární systémy pro ohřev vody a větrací systémy s rekuperací tepla bude na veletrhu For Pasiv mimo jiné prezentovat také společnost Regulus. Stavební materiály pro nízkoenergetické domy zde ukáže také Wienerberger, ekologické konopné izolační materiály si budete moci prohlédnout na stánku firmy Izolace konopí.

Doprovodný program - přednášky, konzultace, konference

Doprovodný program veletrhu dále nabídne řadu atraktivních přednášek a konferencí, které zajišťuje Aliance Bahal, Centrum pasivního domu, Centrum rekonstrukce panelových domů a další odborné organizace.

Kromě přednášek i zde bude návštěvníkům k dispozici rozsáhlé Poradenské centrum. Na konkrétní dotazy zájemcům bude odpovídat v průběhu tří dnů více než 20 odborníků především projektantů, architektů, specialistů na jednotlivé stavební procesy, ale také např. zástupci Státního fondu životního prostředí či bankovních ústavů.

Stavíme pasivní dům na Nazeleno.cz:

Třídenní konference s názvem „Stavíme rodinný pasivní dům“ představí problematiku pasivního bydlení od základové desky až po střechu. Na přednášce bude hovořit architekt Jan Smola, zástupci Státního fondu životního prostředí a další. Konference je určena jak pro profesionály i laickou veřejnost.

Seminář „Rekonstrukce a sanace budov do pasivních standardů“ se zaměří na úskalí rekonstrukce rodinných či bytových domů. Odborníci ze Svazu českých a moravských bytových družstev, Centra regenerace panelových domů, Centra pasivního domu, či Národního stavebního centra zájemcům poradí např. se zajištěním investicí na stavbu, a doplní i konkrétní příklady realizovaných projektů ze zahraničí.

Veletrh FOR PASIV 2014:

  • Kdy: 23. - 25. 1. 2014
  • Kde: Výstaviště Praha-Letňany

Související články

Tagy: Stavba a rekonstrukce, Rekuperace, Střecha, Izolace, Pasivní domy, Nízkoenergetické domy, Vytápění, Tepelná čerpadla, Dřevostavby

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
VESPER HOMES – plnohodnotné nízkoenergetické a pasivní domy

VESPER HOMES - Nová generace difúzně otevřeného stavebního a konstrukčního sytému na bázi masivního dřeva.…

<!-- -->
KM BETA, a.s.

Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a dále cihelného…

<!-- -->
HAAS FERTIGBAU

Společnost HAAS FERTIGBAU je společnost s téměř stoletou tradicí ve výstavbě montovaných staveb na bázi…

<!-- -->
ATREA s.r.o.

Společnost ATREA vznikla již v roce 1990. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!