fbpx

Nízkoenergetické domy mohou nastartovat trh0

Chcete si pořídit nový dům? Pak neváhejte, neboť právě nyní ceny nového bydlení v atraktivních lokalitách konkurují cenám starších projektů. Za stejnou cenu jako má standardní dům navíc teď pořídíte pasivní dům, kde se vám díky úspoře energií zhodnotí investice o půl milionu během prvních 10 let!

Jestliže budete v příštích měsících vyčkávat, mohou vám uniknout atraktivní příležitosti ke koupi nemovitostí, říká mimo jiné Radim Randa, obchodní ředitel developerské společnosti skupiny BARX. Podobná vyjádření z úst různých developerů jsou slyšet prakticky od začátku roku 2009, reálná hodnota i cena nemovitostí v nabídkách po celé republice přesto klesala až doposud.

„Bydlení v pasivním domě dokáže zajistit roční úsporu na energiích až 40 000 Kč.“

Reklama

Proč by měl dnešní zákazník přemýšlet o koupi nového bydlení, zatímco realitní kanceláře zaplavují denně své výlohy zlevněnými nemovitostmi.

Krize už dostatečně pročistila trhy od předražených projektů, jejichž ceny byly virtuálně přifouknuté. Naopak nová výstavba začala od vypuknutí deprese oslabovat a v nabídce je současně málo skutečně kvalitních projektů. Ty si svou cenu udrží a podle posledního vývoje na zahraničních realitních trzích, který obvykle se zpožděním kopírujeme i u nás, existují ukazatele, že bychom opět mohli očekávat zhodnocování nemovitostí.

Nové stavby za atraktivní ceny

V Praze jsou ceny na historickém minimu a nic nenaznačuje obratu trendu…

Pražský trh je specifický a veliký. Během realitního boomu došlo k masivní výstavbě nového bydlení, kdy pod falešným dojmem, že se dá prodat všechno, docházelo ke vzniku méně kvalitních projektů.  Ty se po vypuknutí krize začaly hromadit a logicky musely jít dolů s cenou.

Radim Randa, obchodní ředitel Barx Constructions s.r.o.
Radim Randa, obchodní ředitel Barx Constructions s.r.o.

Vy se zaměřujete převážně na jihočeský trh. Podle posledních statistik se v Budějovickém regionu nepoměrně snížila cena nemovitostí, než tomu bylo v jiných krajích. Neznamená to, že propad teprve přijde?

Ale to bylo dáno především tím, že České Budějovice měly nesrovnatelně užší nabídku než velká města. Představy o tom, že ještě někde existuje cenový polštář, o který mohou developeři ustoupit, jsou zkrátka mylné. Na trhu „stojí“ stále spousta projektů, které byly realizovány v době ekonomického rozvoje a logicky za větších nákladů. Skupina BARX tak může nyní nabízet nové stavby v atraktivních lokalitách, za které by bylo ještě před pár lety nemyslitelné bydlení pořídit a stejně tak konkurují dalším starším projektům i cenově.

Pasivní dům za stejnou cenu jako dům standardní

Plánované zdražení energií, které bylo nedávno ohlášeno rodinným ekonomikám zřejmě také prodeji bydlení nepřidá.

Tady je paradoxně obrovská příležitost, která nahrává zelenému bydlení, které zažije nepochybně růst. Díky izolacím a principu tepelné rekuperace tento druh bydlení dokáže zajistit roční úsporu na energiích až 40 000 Kč, a to, prosím, tyto kalkulace vycházejí ještě ze současné cenové politiky před zdražením. My tyto domy dokážeme prodávat za stejnou cenu, jako domy standardní, což je pod 3 miliony. Reálně pak pořídíte pasivní dům, a během prvních deseti let se vám taková investice prakticky zhodnotí o půl milionu nezávazně na cenách realit díky energetické úspoře.

Více o nabídce realit skupiny BARX na jejich webu Barx Constructions

Nízkoenergetický dům od Barx Constructions ve funkcionalistickém stylu
Nízkoenergetický dům od Barx Constructions ve funkcionalistickém stylu

O Barx Construtions

Barx Constructions je součástí skupiny Barx, která se obecně zabývá nejen výstavbou nízkoenergetických a pasivních domů, ale také prodává solární panely, tepelná čerpadla a pohybuje se na trhu s produkty zaměřenými na energetické úspory. Tato společnost se zabývá výrobou a výstavbou typových nízkoenergetických domů. Domy jsou vyráběny jako sestava dílců s kompozitní strukturou stěny na hlavní nosné bázi z betonových směsí. Všechny komponenty včetně většiny finálních povrchů jsou na dílce osazeny již ve výrobě. Samotná výstavba je díky předvyrobeným dílcům velmi usnadněna.

Výstavba nízkoenergetického domu je snadná a rychlá
Výstavba nízkoenergetického domu je snadná a rychlá

Barx Constructions nabízí několik typů domů, každý z nich je svými vlastnostmi jedinečný. Díky typovosti jsou ceny domů nízké i přesto, že jsou zde použity nejkvalitnější materiály.

Firma Barx Constructions nabízí moderní ekonomické domy ve funkcionalistickém stylu pro zasvěcené, kteří se nespokojí s obyčejnou komerční podbízivou architekturou.

Autor: Redakce Nazeleno.cz